Odstranění   prachu bylo vždy jedním z nejobtížnějších úkolů čištění.

Ve skutečnosti se při nesprávné manipulaci bude prach    přenášet pouze z jednoho povrchu na druhý, a proto nebude nikdy řádně odstraněn    .

Prach    se také tvoří na všech površích v domě, a to velmi rychle    .

Aby bylo možné provést dobré čištění, chemikálie dostupné na trhu často nejsou tak účinné, jak se očekávalo, a jsou také velmi drahé.

Chcete-li povrchy skutečně prášit a nešetřit na peněžence,    zde je recept na výrobu účinného a cenově dostupného spreje    . Stačí    použít ingredience, které už pravděpodobně máte doma    a výsledek vás strhne.

Níže se dozvíte, jak to provést. Bude to opravdu snadné!

DIY sběrač prachu: recept na super účinný sprej

Produkty dostupné na pultech supermarketů často nejsou příliš účinné při odstraňování prachu z povrchů ve vaší domácnosti. Navíc jsou tyto produkty velmi drahé a jejich používání může časem poškodit tělo i životní prostředí.

Aby k těmto problémům nedocházelo,    doporučuji si přímo doma vyrobit sprej, který vám umožní odstranit prach jediným gestem    . Přestože je toto řešení levné, skutečně eliminuje prach.

Ingredience    ,    které potřebujete k výrobě tohoto domácího spreje, jsou:

  • 1 lžíce olivového oleje
  • 5 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje
  • 250 ml demineralizované vody
  • 2 lžíce tekutého marseillského mýdla

Navíc budete potřebovat    nálevku   , která vám pomůže nalít prachovou směs do    rozprašovače.

Zde je to, co musíte udělat, abyste správně oprášili povrchy ve vaší domácnosti. Věřte mi: tento domácí lék je velmi jednoduchý a dostupný pro každého.

Metoda

Nejprve si musíte    vzít velkou misku a nalít  do ní    vodu,    olej    , marseillské mýdlo a pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje .

Pak už stačí jen    dobře promíchat    , aby se všechny ingredience promíchaly a získala se požadovaná směs.

Jakmile budete mít homogenní směs,    stačí ji pomocí trychtýře přenést do rozprašovací láhve,    aby byla práce provedena správně.

Lahvičku pevně uzavřete a poté    ji před každým použitím připravené směsi dobře protřepejte mezi rukama    .

V tomto okamžiku    můžete nově vyrobený produkt nastříkat na jakýkoli povrch, který chcete vyčistit    . Stačí    , když ošetřená místa osušíte utěrkou z mikrovlákna,    abyste odstranili případné zbytky.

Prach během okamžiku zmizí a    vy se můžete konečně rozloučit s používáním chemikálií    .

Abyste se vyhnuli jakémukoli riziku, doporučuji vám samozřejmě    otestovat získanou směs v malém skrytém rohu ošetřovaného povrchu    . Nehrozí tak odbarvení.

V tuto chvíli vám mohu jen popřát dobrý úklid.