Domácí odmašťovač: je super účinný a neškodí životnímu prostředí ani zdraví

Doma si můžete   vytvořit levný domácí odmašťovač   , který vám při úklidu opravdu pomůže.

Je zřejmé, že existuje mnoho chemikálií, které lze sebrat a použít na regálech supermarketů. Abyste si však příliš nezatížili kapsu a šetřili životní prostředí i své zdraví,   je možné vytvořit odmašťovač jednoduše z běžných surovin   .

Domácí odmašťovač: je super účinný a neškodí životnímu prostředí ani zdraví

Vytvoření odmašťovače přímo rukama je mnohem jednodušší proces, než si myslíte.

Je zřejmé, že jednou z hlavních ingrediencí k použití je   jedlá soda   .

Ve skutečnosti     je možné provádět určité práce pouze s jedlou sodou . Můžete například   dezinfikovat ovoce a zeleninu   . Jednoduše   vložte tyto potraviny do nádoby plné vody po rozpuštění 1 polévkové lžíce jedlé sody na každý litr vody   . Poté nechte   směs uležet asi 10 minut   a poté vše dobře opláchněte.

V tuto chvíli stačí vědět,   co použít k vytvoření odmašťovače z jedlé sody   .

Ingredience   k   použití jsou:

  • 10 kapek esenciálního oleje (můžete si vybrat aroma, jaké chcete)
  • 1 lžíce jedlé sody
  • 500 ml destilované vody
  • 1 lžička organického prostředku na mytí nádobí

Budete také potřebovat   lahvičku s rozprašovačem,   do které směs nalijete.

Vše, co musíte udělat, je   přinést všechny zmíněné produkty ve vaší lahvičce s rozprašovačem   a poté   vše dobře protřepat   , aby se přísady promíchaly.

  Touto směsí můžete čistit houbičky a kuchyňské náčiní . Tento domácí produkt můžete také použít k   čištění kotců a odpadkových boxů   vašich zvířecích kamarádů . Jednoduše   nechte působit na čištěné produkty asi 20 minut   . Pak už   stačí jen opláchnout   , abyste dosáhli dokonalého výsledku a hygieny.

Tuto směs můžete použít i k   čištění lednice   . Doporučuji vám však   použít citronový esenciální olej k odstranění   pachů česneku, cibule, ryb a jakéhokoli jiného typu nepříjemného zápachu.

K   odmaštění kuchyňského nádobí jednoduše vytvořte stejnou směs, ale použijte teplou vodu   . Tímto způsobem můžete vyčistit kuchyňské desky, hrnce, sklenice, talíře a sporáky.

Pokud však chcete   plastové nádoby vyčistit, jednoduše je ponořte do nádoby naplněné vodou obsahující 4 lžíce jedlé sody   . Nádoby nechte   namočené přibližně půl hodiny   a po opláchnutí budou velmi čisté.

Jak odstranit skvrny z oblečení?

S  domácí odmašťovací směsí   odstraníte   odolné skvrny z oblečení   . Vaše oblečení bude nakonec stejně dokonalé jako právě zakoupené.

Jednoduše smíchejte ½ šálku octa,   ¼ teplé vody   a   ¼ jedlé sody   v nádobě   . Jakmile je vše promícháno,   naneste výsledek na skvrnu a nechte směs působit 15 minut   . Po uplynutí potřebné doby   jednoduše opláchněte   .

Místo toho,   aby se vaše oblečení po vyprání v pračce lesklo,   doporučuji umístit 1   polévkovou lžíci jedlé sody do zásuvky spotřebiče s tekutým pracím prostředkem, který   obvykle používáte. Výsledek bude brilantní.

Postupujte podle těchto tipů a nebudete litovat.