Dřevěné naběračky: Nikdy nečistěte saponátem. Zde je důvod a jak na to: Čištění    dřevěných palet    je úklidová práce, kterou byste neměli podceňovat, protože    se mohou stát živnou půdou pro bakterie    .   V těchto kuchyňských spotřebičích se mohou množit bakterie právě proto, že jejich čištění není tak jednoduché,    jak si myslíte. Úplné odstranění plýtvání potravinami ve skutečnosti     není snadný úkol. Používání chemikálií dostupných na regálech supermarketů představuje riziko dlouhodobého poškození dřeva. Proto je lepší    používat domácí prostředky    . Abyste odvedli dobrou práci při úklidu,    nemusíte všechno házet do myčky,    stačí číst tuto stránku. Vaše kuchyňské naběračky budou během chvilky čisté a vydezinfikované.

Dřevěné naběračky: Nikdy nečistěte saponátem. Zde je důvod a jak na to

Než zjistíme, jak    rychle a snadno vyčistit dřevěné naběračky,    aniž byste utratili spoustu peněz, musíme nejprve upozornit na jednu maličkost. Mnoho lidí má tendenci dávat dřevěné naběračky do myčky, protože věří, že tím dosáhnete dokonalého výsledku. No to rozhodně není pravda!    Dřevěné naběračky v žádném případě nemyjte v myčce, protože příliš vysoké teploty ve spotřebiči mohou poškodit dřevo a způsobit množení škodlivých bakterií a mikroorganismů    . V tuto chvíli stačí pokračovat ve čtení, abyste zjistili, jaké prostředky můžete použít.

  • 1. citron

K dokonalému vyčištění dřevěných naběraček můžete použít   citronovou    . Jednoduše    do naběračky přidejte 1 lžíci hrubé soli a poté s ní potřete vnitřek půlky citronu    . Vše stačí    opláchnout horkou vodou    a naběračka bude velmi čistá.

  • 2. Protiproudý postřikovač

Vaše dřevěné naběračky lze také snadno vyčistit    jedlou sodou   . K tomu musíte    ponořit umyté hrnce do nádoby s horkou vodou    . Přidejte    pár lžic jedlé sody a pár lžic octa    . Poté nechte    nádobí 15 minut nasáknout    . Poté    náčiní otočte    , aby směs stékala všude    a nechte ještě čtvrt hodiny máčet    . Nakonec je můžete    opláchnout pod tekoucí vodou    .

  • 3. Bílý vinný ocet

Další kuchyňskou přísadou, která může být cenným přítelem při čištění dřevěných naběraček, je    bílý vinný ocet    . Nikdy nepoužívejte    červenou barvu, protože může změnit barvu dřeva    . K čištění pánví musíte    vařit 1 sklenici vody a 3 polévkové lžíce bílého octa    . Poté    naběračky ponořte do horké tekutiny a vše nechte pár minut povařit    . Po uplynutí požadované doby    jednoduše opláchněte pod tekoucí vodou    . A konečně    byste nikdy neměli zapomínat, že dřevěné palety je nutné často měnit    . To by mělo být provedeno zejména    v případě, že se na povrchu dřeva objeví drobné praskliny    . Tento krok je nezbytný, protože    nečistoty se mohou snadno hromadit mezi trhlinami    . Vyzkoušejte tyto domácí prostředky a nebudete litovat!