Houba na nádobí    se používá denně a několikrát denně    . Proto je samozřejmé, že aby byly talíře, hrnce a sklenice skutečně čisté,    musí být dobře vyčištěny a vydezinfikovány    .

Níže proto objevíte    DIY tip, který    vám umožní rychle a snadno vaše zařízení vyčistit, odmastit a dezinfikovat.

Chcete vědět, jak na to? Tak čtěte dál!

Houba na nádobí: jak ji dezinfikovat. Zde je domácí lék, aby vypadal jako nový.

Obecně platí, že    mycí houba by se měla měnit přibližně každých 15 dní,    aby bylo zajištěno dostatečné a hygienické čištění. To je nezbytné, protože houba    má tendenci hromadit částice potravy a je proto nezbytně živnou půdou pro bakterie    .

Existuje však    metoda DIY, díky které může houba vypadat jako nová    a    používat ji až 3 týdny    . Jednoduše provádějte tento úklid    jednou týdně    .

Proces je velmi jednoduchý na provedení.

Zde je návod, jak jej důkladně vyčistit.

Stačí    vzít rendlík a nalít do něj trochu vody    . Pak    dám na oheň a koláč dám na talíře    .

Dále    naliji dvě polévkové lžíce octa,    přičemž dávám pozor, abych jednu nalil přímo do vody a jednu na houbu. Můžete použít jak lihový, tak bílý ocet a vše se odmastí, vyčistí a vydezinfikuje.

V tuto chvíli jsem dal vařit vodu, abych mohl začít čistit. Horká voda totiž    zlikviduje bakterie a ocet vše odmastí do hloubky    . Doporučuji houbičku občas obrátit, aby se důkladně očistila ze všech stran.

Jakmile dosáhne bodu varu,    vařte ještě 1 až 2 minuty    . Poté  vypněte   oheň a nechte výsledek asi 5 minut odpočívat.

Po uplynutí určených minut si nasaďte    gumové rukavice,    abyste se nepopálili. Poté nalijte    horkou vodu do odpadu dřezu a nechte houbu v pánvi    .

Poté    houbu ponořte pod studenou tekoucí vodu a rukou ji ještě pod vodou vyždímejte    .

Na konci této jednoduché práce je houba velmi čistá a také sterilizovaná   vařící vodou.

Nyní můžete    houbičku klidně používat další týden    .

Vyzkoušejte tento velmi jednoduchý způsob, který vám může ušetřit peníze.

Užijte si úklid.