Houby do myčky: skutečná živná půda pro bakterie, dezinfikujte je takto! Houby    používané v kuchyni mohou být skutečnou   živnou půdou pro bakterie    . To je možné, protože jsou používány denně a zjevně zadržují choroboplodné zárodky a bakterie díky své porézní konzistenci.   Zárodky a bakterie se proto snadno uhnízdí a je jasné, že je třeba je vhodně a často mýt,    aby neohrožovaly zdraví našeho těla. Přečtením této stránky    budete moci používat své kuchyňské houbičky s naprostou důvěrou bez rizika, že je správně nevydezinfikujete    . Stačí se posouvat dolů a zjistit, jak na to.

Houby do myčky: skutečná živná půda pro bakterie, dezinfikujte je takto!

Každý den uklízíme kuchyň a veškeré náčiní houbičkami. Protože jsou však tyto houby    magnetem na choroboplodné zárodky a bakterie,    je zřejmé, že je třeba je pravidelně dezinfikovat. Houby    jsou dokonalým místem pro množení bakterií a bakterií, protože často zůstávají mokré nebo vlhké    . Právě z tohoto důvodu nacházejí mikroorganismy úrodnou půdu pro množení bez překážek. Kromě toho, že jsou houby ideálním prostředím pro tyto mikroorganismy,    začnou také vydávat nepříjemný zápach    . Je jasné, že i takový epilog má vliv na kvalitu jídla a může také dlouhodobě poškodit organismus. Abyste se tomuto výsledku vyhnuli,    můžete použít levné domácí prostředky    , které zanechají vaše kuchyňské houbičky prakticky jako nové. Navíc    zjistíte, že k dezinfekci nepotřebujete používat chemii,    stačí přípravky, které jsou již dostupné ve vaší domácnosti.

  • 1.

Pro dezinfekci houbiček běžným způsobem doporučuji    namočit je do misky s horkou vodou    . Poté jednoduše přidejte    pár lžic marseillského tekutého mýdla    . Po    půl hodině    budou vaše houby velmi čisté.

  • 2.

Pokud však potřebujete odvést dokonalou práci na    odstranění nepříjemného zápachu,    doporučuji tuto domácí metodu, která je stejně jednoduchá. Je třeba    naplnit hrnec vodou a nechat vařit na sporáku, dokud nedosáhne bodu varu    . Poté sušenky dáme    do mísy a také přidáme 2 lžíce hrubé soli    . Poté  zalijte   vroucí vodou a nechte vše 10 až 15 minut louhovat. Po uplynutí uvedených minut    je budete muset pouze opláchnout pod tekoucí vodou    . Pak je můžete bez problémů používat.

  • 3.

Pokud chcete, můžete jako hlavní složku použít také bílý vinný ocet. Opět je nutné    přelít vroucí vodu do nádoby    .    Sušenky namočte a přidejte 1 až 2 sklenice bílého vinného octa    . Poté nechte houbičky    ponořené přibližně 60 minut    . Jakmile uplyne hodina, budete   je muset pouze   pečlivě umýt a    odstředit pod tekoucí vodou    . Použijte domácí lék, který vám nejlépe vyhovuje a    vaše kuchyňské houbičky budou konečně řádně čisté a vydezinfikované    . V tuto chvíli vám mohu jen popřát dobrý úklid.