Hygiena doma: Kdy byste měli opravdu vyměnit povlečení? To říká zkušený mikrobiolog!   Abyste se starali o své zdraví, musíte také    dbát na čistotu a hygienu svého domova. K dobrému úklidu patří ve skutečnosti vše, včetně znalosti toho, jak pravidelně měnit    ložní prádlo    .   To říká Philip Tierno,    mikrobiolog z New York University ,    a formuluje imperativ: pokud zapomeneme,    riskujeme,    že onemocníme.   Je tedy jasné, že se musíme starat nejen o tu nejviditelnější stránku domu, ale především musíme dbát na věci a aspekty, které zůstávají bez povšimnutí. Výměna    lůžkovin    je jednou z těchto věcí, takže musíte pochopit,    jak a kdy ji můžete    vyměnit.

Hygiena doma: Kdy byste měli opravdu vyměnit povlečení? To říká zkušený mikrobiolog!

Abyste nezanedbávali svou čistotu, neměli byste podceňovat   důležitost voňavého županu a postele ustlané čistým povlečením    . Ve skutečnosti bude tato pozornost pro vaše zdraví nezbytná. Ve skutečnosti se hromadí v    posteli ,    a proto spíme mezi    špínou z vlasů    , mezi   tělesnými tekutinami    , mezi    odumřelou kůží    a    potem    . Teplo přikrývek také podporuje    množení bakterií a choroboplodných zárodků    a    poskytuje tak dokonalé prostředí pro roztoče    . To samé samozřejmě platí i pro    pyžamo,    které nosíte. Totéž platí pro    župany a ručníky    , s tím rozdílem, že ty druhé mají nevyhnutelně tendenci hromadit    vlhkost    . Díky tomu je ideálním místem pro    houby a plísně    . Ač se to může zdát přehnané, jelikož se bavíme o povlečení, stojí za zmínku, že tito malí tvorové, kteří se uhnízdí ve vašem oblečení, se mohou    velmi rychle přemnožit a    ohrozit zdraví vás i vaši rodinu. Přesně z těchto důvodů níže najdete    návod, kterým byste se měli řídit.

Když je čas vyměnit ložní prádlo a jiné oblečení.

Následující doporučení samozřejmě    platí pro chvíle, kdy není příliš horko    a v okolí nespí nemocní lidé. Pyžamo    a povlečení    by se mělo měnit alespoň   jednou týdně    a    povlaky na polštáře    alespoň    dvakrát týdně   . Tento poslední krok je velmi důležitý právě proto, že je to místo, kam si položíte obličej a tudíž se vše v povlaku během noci vdechne. Místo toho   by měly být hygienické vložky   používány maximálně    2 až 3 dny   . Je důležité zdůraznit, že každý člen rodiny musí mít svůj ručník. Pokud jsou zde hosté, bude nutné připravit i velmi jemné froté ručníky, které bude potřeba ihned po použití vyprat. Župany by se však měly měnit   jednou týdně   . Pokud se však sprchujete vícekrát, je vhodné měnit župan častěji.

Jak udržet oblečení čisté.

Abyste toho dosáhli, musíte provést několik jednoduchých opatření. Před spaním byste se například    měli osprchovat a vyvarovat se nanášení mastných krémů na tělo    . Přednostně používejte ty, které rychle pronikají. Jíst v posteli se nesmí a ráno musíte    místnost vyvětrat a úplně otevřít peřinu    . Při výměně lůžkovin bude nutné    matraci vysát,    aby se vše důkladně vyčistilo. Místo toho, abyste    udrželi své ručníky a župany čistší, měli byste si tělo důkladně umýt a osušit, než z pokožky stéká voda    . To znamená, že houba příliš nevlhne a vše schne mnohem rychleji.

Jak prát koupelnové a ložní prádlo.

Je třeba poznamenat, že    ložní prádlo    , pyžama a ručníky    by se měly prát odděleně od zbytku prádla.   Místo toho by teplota praní neměla    být nikdy nižší než 60 stupňů    a měly by se používat dezinfekční prostředky na prádlo. Můžete použít například sklenici bílého vinného octa. Než vše vrátíte na své místo, musí být každý oděv zcela suchý.