Izolujte si vlhkou vnitřní stěnu svépomocí – ekonomická metoda s perfektními výsledky! Systém venkovního potrubí může       ušetřit až 33 % energie ve dvoupatrovém domě. Na 8patrovém bytě však můžete ušetřit až 45 %. Podle    výzkumu Cortexa    tato čísla vysvětlují, proč bylo otevřeno mnoho veřejných a soukromých staveb,    podporovaných možností daňových odpočtů kvůli energetické účinnosti    . V oblasti zeleného stavebnictví    si nové materiály otevírají cestu k využití ještě efektivnějších a výrazně udržitelnějších řešení    nejen pro interiér domu, ale i pro exteriér. Ve skutečnosti mohou tato řešení    působit hlavně na stěny, což je užitečné pro rozdělení místností domu    . Mezi těmito řešeními    je bezpochyby nejúčinnější korkový roztok. Použití    korku k izolaci stěny    může ušetřit spoustu peněz. Chcete-li zjistit, jak to funguje a jak jej používat, posouvejte stránku dolů.

Izolujte vnitřní stěnu: Použijte korek následovně.

Abyste pochopili,    jak používat korek, musíte pochopit, jak tento prvek může účinně izolovat zeď    .   Korkové panely jsou ve skutečnosti perfektní pro boj s vlhkostí na vnitřních stěnách    a je to také jeden z    nejekologičtějších a nejpraktičtějších materiálů    . Ve skutečnosti dokážou    v zimě udržet teplo    a    v letních měsících poskytují chladnější prostředí    . To pomáhá minimalizovat   úsilí o zahřívání a tím i tvorbu plísní v důsledku kondenzace.

Tyto korkové panely mají také schopnost    zlepšit zvukovou izolaci    a    učinit místnost zdravější a sušší    . Pro použití korku k izolaci stěn je samozřejmě nutné obrátit se na profesionály v oboru. Zároveň je možné tuto práci provádět i za použití vlastních sil. Materiál k zakoupení je    100% přírodní  expandovaná korková deska      , prodyšná a navržená tak, aby vydržela. Kromě toho musí korek    nést certifikát prokazující, že se jedná o bezpečný materiál pro člověka poté, co byl   podroben zkouškám emisí chemických látek (VOC)    . Proto je nutné číst loga akronymů a bezpečnostní protokoly, které se objevují na štítku. Pro dobrou kutilskou práci je totiž nutné    použít nasucho montované panely, tedy typu CORK – SELF ZERO    . Tyto panely se také rychle a snadno instalují. Ve skutečnosti    musí být izolační a upevněné dodanými pásy nebo lepicími materiály    . Alternativně lze použít sádrokartonové desky, sádrovláknité desky a dokonce i dřevěné latě. Zkrátka musíte používat vybavení, které máte.

Jak silná by měla být nástěnka, aby byla účinná?

Existují různé tloušťky korkových panelů, které jsou vhodné pro izolaci stěny.    Nejklasičtější a nejrozšířenější jsou panely z lisovaného korku    o    tloušťce 1 centimetr    a pro    vnější ukazatele maximálně 20 centimetrů    . Pro vnitřní použití by však    hustota zakoupené desky měla být kolem 155 kg na metr krychlový    . Tímto způsobem lze také dosáhnout vynikající termoakustické izolace. Nejtenčí    a nejúčinnější role jsou lisované korkové role, které mají    vyšší hustotu, kolem 200 kg na metr krychlový    , ale zároveň    jsou tenčí, mezi 2 a 10 milimetry    . I ty nejmodernější materiály mohou zůstat dobře viditelné, třeba po dekorování přírodními barvami. Vše, co teď musíme udělat, je dát se do práce. Pokud potřebujete více informací k tématu, necháme vám odkaz, na který můžete kliknout