Jak čistit ocel: Od té doby, co jsem objevil tuto metodu, všechno září! Čištění oceli    může    být obtížnější úkol, než se očekávalo. Ale ačkoliv jsou v regálech supermarketů dokonalé chemické přípravky na úklid, níže najdete některé    ekonomické a především účinné domácí prostředky    . Tyto prostředky jsou perfektní, protože    ocel je velmi běžný materiál v domácnosti, zejména v kuchyni    . Ve skutečnosti ji lze nalézt ve dřezu, sporáku a dalších místech, která vyžadují péči a údržbu. Nejlepší způsob, jak    tento materiál co nejlépe vyčistit, je  pečovat o něj, aby déle vydržel    a vždy se leskl jako při koupi. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak vyčistit tento materiál, který zabírá většinu vaší kuchyně,    pomocí metod DIY.

Jak čistit ocel: podívejte se na tyto domácí prostředky

Jak víte,    kuchyně je plná oceli    a chcete-li mít uklizenou a čistou kuchyni, musíte najít    rychlá a snadná řešení, která vám pomohou při úklidu    . Odvedete tak dobrou ekonomickou práci a vaše peněženka se nezmenší. Jednoduše postupujte podle níže uvedených tipů a vaše kuchyňská ocel bude zářit. Obecně    je k čištění oceli nutné vyrobit domácí směs,    která bude mimořádně účinná.   Stačí    do misky přidat šťávu z čerstvého citronu a 4 lžíce octa. Výslednou směs pak musíte    nalít do rozprašovače    a následně    vše nastříkat přímo na ošetřovaný povrch    . Na konci tohoto procesu vše osušte    hadříkem z mikrovlákna, protože dokáže rychle absorbovat tekutiny bez zanechání škrábanců nebo stop    . Hadřík z mikrovlákna se doporučuje mnohem více než houba nebo drátěnky, zejména kovové, protože mají tendenci poškozovat povrchy.

Jak čistit ostatní kuchyňské povrchy?

  • Dřez

Chcete-li vyčistit ocelový dřez, jednoduše    naplňte nádobu vodou a poté přidejte 1 polévkovou lžíci jedlé sody    . Dále byste měli do směsi namočit utěrku z mikrovlákna, vyždímat ji mezi rukama a otřít dřez. Tímto způsobem bude jedlá soda schopna dezinfikovat ocel a dodat jí lesk.

  • Talíř

Místo toho můžete sporák vyčistit organickým mýdlem. Jednoduše naneste    trochu organického mýdla na hadřík z mikrovlákna a poté jej navlhčete trochou vody    . Poté ze sporáku odstraňte mastnotu a zbytky jídla. Vyzkoušejte tyto malé domácí triky a nakonec bude ocel ve vaší kuchyni lesklá, čistá a vydezinfikovaná, jako byste ji právě koupili. Stačí posbírat vše, co se při tomto domácím úkolu může hodit, vyhrnout si rukávy a pak se pustit do práce. Užijte si úklid.