Správné čištění    Moka konvičky    může být pořádný oříšek. Ve skutečnosti ne každý ví, jakým chybám se vyhnout nebo jakou metodu a produkty použít. Tato odchylka ovlivní pouze chuť kávy.

Ve skutečnosti    si mnoho lidí myslí, že moka by se nikdy neměla prát, ale to je zjevně mylné    . Po častém používání    má stroj tendenci ztmavnout a pokrýt se skvrnami a zbytky    .

Pak je jasné, že    musíte najít ten správný způsob, jak ji nechat čistou a lesklou,    jako byste ji právě koupili.

Pokud jste doma opravdoví milovníci kávy, průvodce na této stránce vám nesmí chybět.

Jak správně čistit Moka. Objevte chyby, které byste NIKDY neměli dělat.

Je zřejmé    , že každý , kdo říká , že se nemá prát v pračce , dělá velkou chybu    . Jak již bylo zmíněno, po opakovaném použití může moka znatelně ztmavnout, obarvit se a vyplnit zbytky.

Abyste se tomuto problému vyhnuli a mocha byl super lesklý,    můžete použít několik rychlých a jednoduchých domácích prostředků    . Váš stroj tak bude prakticky dokonalý.

Před určením    , které metody použít, je důležité si uvědomit, že Moka by se nikdy neměla čistit saponátem a mýdlem    . Ve skutečnosti použití tohoto typu produktu nevyhnutelně zanechá v kávě opravdu nepříjemnou pachuť.

Proto    vám používání těchto produktů neumožní vychutnat si neodolatelnou chuť pravé kávy    .

Nyní se musíte pouze rozhodnout,    jak stroj vyčistit    .

  • 1. Vyčistěte vnější povrch

Chcete-li vyčistit vnější část stroje,    jednoduše jej opláchněte pod tekoucí vodou     a lehce vydrhněte houbou    . Pak už stačí jen   dobře osušit  .    Tento proces opakujte při každém použití    a exteriér bude vždy dokonalý.

Pokud však    chcete svou Mocha vyleštit, jednoduše nalijte 1 sklenici vody do misky a poté přidejte 1 polévkovou lžíci bílého octa    . Poté    směsí navlhčete měkkou houbičku a jemně ji potřete po celém povrchu    . Výsledek bude vynikající.

  • 2. Vyčistěte filtr

Důležitou součástí Moka, kterou je nutné správně vyčistit, je filtr. Chcete-li to provést, musíte nejprve    pravidelně kontrolovat, zda jsou otvory filtru volné    . Pokud se vám zdají ucpané, jednoduše    uchopte nádobu a naplňte ji vařící vodou    . Poté    do vody přidejte šťávu z ½ citronu a poté do směsi vložte filtr    . Nechte   působit 30 minut    . Po uplynutí stanovené doby    otvory pečlivě vyčistěte párátkem nebo zubním kartáčkem    . Věřte mi: je to opravdu jednoduché!

  • 3. Vyčistěte nádrž

Čištění mokka nádrže je naprosto nezbytné, protože    se zde mohou tvořit vápenné skvrny    . Pro dosažení dobrého účinku    je nutné naplnit nádobu vodou a několika lžícemi kyseliny citrónové    . Poté  zapněte   stroj na sporák. Nakonec    výsledný roztok zlikvidujte, moka opláchněte pod tekoucí vodou a poté uvařte kávu jako obvykle    . Vezměte prosím na vědomí, že    během tohoto čištění musí zůstat filtr prázdný    .

  • 4. Vyčistěte těsnění

Čištění spoje je opravdu dětská hra. Jednoduše    vezměte houbičku namočenou v horké vodě a jemně s ní otřete spoj,    abyste odstranili zbývající kávový prášek.

Použijte tyto velmi jednoduché metody a vaše moka bude skřípající.

Dobrá práce.