Petržel    je    jednou z nejpoužívanějších bylinek při vaření.

Ve skutečnosti    často dokáže dochutit pokrm a zcela jej proměnit v ústech,    takže je skutečně neodolatelná.

Z tohoto důvodu si ji mnozí raději pěstují doma, také proto, že je velmi nenáročná na péči. Ve skutečnosti je to pomalu klíčící rostlina, která je ideální pro umístění do květináče. Je možné ji pěstovat na balkoně vašeho domu nebo na parapetu.

Petržel je tedy základní surovinou v naší kuchyni a    musíme se ji naučit dobře uchovávat, abychom ji měli vždy čerstvou, i když ji doma nepěstujeme    .

Pokud si petržel nepěstujete doma,    můžete ji mít stále čerstvou pouhým správným skladováním    . Na této stránce se dozvíte, že    ji nemusíte zmrazovat,    stačí použít správný trik.

Je velmi jednoduchý a můžete ho uchovat po dlouhou dobu, aniž byste jej zmrazili.

To je to, co je potřeba udělat.

Jak uchovat petržel, aniž byste ji zmrazili: domácí tip!

Se správnou radou    zakonzervujete petržel, aniž byste ji zmrazili    . Pokud se budete řídit níže uvedenými radami, petržel, kterou používáte, zůstane vždy čerstvá, i když si ji doma nepěstujete.

Existuje několik způsobů,  jak toho dosáhnout, ale všechny jsou velmi jednoduché a rychlé.

  • Metoda číslo 1

Jedním ze způsobů    , jak efektivně uchovat petržel na několik dní,    je    namočit ji spolu se stonky do misky s vodou    . Dále    by měla být miska umístěna na světlém místě, ale ne vystavena přímému světlu    . S touto jednoduchou technikou zůstane petržel dokonalá několik dní.

  • Metoda číslo 2

Pokud chcete, můžete    petržel dát do sklenice s vodou a poté ji dát do lednice    . Nebo    můžete petržel vložit do plastového sáčku    a poté ji uložit do přihrádky na zeleninu v lednici.

  • Metoda číslo 3

Tato metoda používá list savého papíru. Jednoduše    vezměte petržel a zabalte konce jejích stonků do předem navlhčeného listu savého papíru    . Výsledek pak můžete    zabalit do potravinového sáčku    a poté vše vrátit zpět, v tomto případě    do lednice    . S touto domácí metodou    zůstane petržel čerstvá asi 1 týden    . Nezapomeňte však    v případě potřeby papír vyměnit.

  • Metoda číslo 4

Metodou, kterou málokdo zná, je marinování petržele v oleji. V tomto případě    byste měli petržel omýt a poté dobře osušit    . Poté musíte    dát vzduchotěsnou nádobu a přelít ji olejem, dokud nebude zcela zakrytá    . Nakonec stačí dát do    lednice    .

V tuto chvíli se musíte pouze rozhodnout,    jak naaranžovat petržel tak, jak vám nejlépe vyhovuje    . Takto    není nutné petržel zmrazovat    a tudíž není nutné používat mrazák.

S těmito jednoduchými radami    můžete mít vždy čerstvou petržel, i bez toho, abyste ji pěstovali doma    . Můžete ho kdykoli použít do svého nádobí.

Mohu vám jen popřát dobrou práci.