Jak odblokovat dřez: Je to velmi jednoduché a vyžaduje jen malé úsilí. Kuchyňský   dřez  slouží denně k čištění nádobí, sklenic a všech typů kuchyňských spotřebičů.  Právě z tohoto důvodu   mohou při neopatrnosti zbytky jídla skončit v odtoku dřezu a ucpat jej. Ve skutečnosti   , pokud zbytky jídla nevyhodíte, zcela ucpe odtokové potrubí a vytvoří opravdu nepříjemný zápach   . Vzhledem k takovému epilogu je jasné, že lidé utíkají do supermarketů nakupovat chemikálie schopné vyčistit potrubí. Je ale také   možné sáhnout po levných a účinných domácích lécích.  Na konci článku najdete metodu v případě přetrvávající obstrukce, ale v krajním případě je třeba ji používat s největší opatrností.

Jak vyčistit dřez: je to velmi jednoduché a nevyžaduje mnoho úsilí

Kuchyňský dřez by se samozřejmě    měl čas od času důkladně vyčistit. Aby nedošlo k ucpání, je třeba před mytím z nádobí a hrnců odstranit zbytky jídla. Pokud se vám však zdá, že je odtok dřezu   ucpaný a zapáchá, existuje   několik rychlých a snadných řešení, které můžete udělat sami. Bude se opravdu snadno používat a navíc ušetříte.

  • 1. Ocet a sůl

Chcete-li vyčistit odtok dřezu, měli byste nalít  1 šálek octa a 1 šálek jedlé sody   přímo do odpadu. Chemická reakce těchto dvou prvků během několika okamžiků vyčistí jímku od ucpání. Poté jednoduše   odeberete asi 1 litr vroucí vody a vylijete ji do odpadu,   abyste odstranili veškeré zbytky.

  • 2. Protiproudý postřikovač

V tomto případě je hlavní složkou jedlá soda. Chcete-li to provést, musíte   naplnit hrnec vodou a přivést ji k varu   . Poté nasypte   5 lžic jedlé sody přímo do odtoku dřezu a poté zalijte vařící vodou,   která jedlou sodu rozpustí. Tato reakce pak odstraní ucpání z dřezu.

  • 3. Nealkoholické nápoje

Zní to divně, ale soda dokáže účinně vyčistit dřezové trubky. Doporučeným nápojem je   především Coca Cola   , která stejně jako ostatní nápoje tohoto typu působí žíravě. Chcete-li jej použít, jednoduše   nalijte 1 litr do odpadu   . Poté   chvíli počkáte a poté nalijete Coca-Colu, která je stále v láhvi   . Nakonec stačí   odtok uzavřít dřezovou zátkou a    nechat nápoj namočit  asi 10 minut  . Poté   jednoduše opláchněte vroucí vodou   .

  • Louh sodný: rychlý a účinný pro nepoddajné výplně

Pokud chcete, můžete   použít i louh na odcpání kuchyňského dřezu   . Tato metoda by se však neměla používat pro trubky ze skelných vláken. Upozornění:   Používejte rukavice a masku   . Měli byste   naplnit odtoky louhem sodným, poté nalít horkou vodu    a nechat asi 10 minut odstát   . Nakonec stačí pustit  vodu   a je to. V tuto chvíli je jasné, že vše, co musíte udělat, je vyzkoušet tyto prostředky, abyste konečně ucpali kuchyňský dřez. Jako příklad vám necháme video.   Ještě jednou doporučujeme použití rukavic a roušky.