Pokud se chcete světu zelených prstů přiblížit, doporučuji postarat se o    levanduli    .

Levandule    je jako stvořená pro výsadbu na balkoně domu    a je to    stálezelená a trsnatá rostlina s výškou 70 až 90 centimetrů    .

Za normálních okolností by měla být rostlina   zasazena mezi jarem a létem    a    po dvou měsících by měla být proředěna    . Sklizeň však lze    provést po 3 nebo 4 měsících    . Takto můžete nať sklidit, nechat uschnout a následně použít k provonění domácího prostředí.

Levandule    je vytrvalá rostlina    , a proto se každý rok regeneruje. Rostlina však    má tendenci po 3 nebo 4 letech odumírat, a proto musí být znovu vysazena    .

Pokud chcete přesně vědět, jaké jednoduché kroky byste měli dodržovat, čtěte dále.

Pokud se budete řídit radami na této stránce, levanduli snadno zasadíte.

Výsadba levandule: tipy, jak vědět, kdy a jak ji zasadit. Je to také super jednoduché a rychlé!

Výsadba    levandule je velmi jednoduchá    . Nejprve ale musíme udělat nějaké rozdíly.

Pokud musí rostlina zůstat venku, výsev by měl    být skutečně proveden mezi dubnem a červencem    .    Pokud chcete rostlinu vysadit do chráněného skleníku, můžete    začít i v únoru.

Poté    musí být výsadba provedena ve školce    . Pokud si však    chcete dát levanduli do vázy na balkon, můžete zasadit jen pár semínek    .

V žádném případě    není nutné semínka zasypávat vrstvou zeminy,    stačí    semínka do zeminy utlačit rukama    .

Jakmile je tato práce hotová,    zbývá pouze udržovat semena vlhká,    aby mohla růst. Vše,    co musíte udělat, je naplnit rozprašovač vodou a lehce navlhčit půdu    . Doporučuji    , aby byla půda vlhká a nikdy přemokřená    .

Zalévejte půdu, kdykoli se vám zdá příliš suchá.

Po 15 dnech    si budete moci všimnout zrození malých rostlin.    Po 40 dnech    můžete sazenice přenést do květináčů.

Důležité je také    vždy používat zeminu s dobrou drenáží    .

V tomto okamžiku může vaše rostlina levandule pokračovat v růstu.    Jednoduše ji zalévejte    a obdivujte dílo přírody.