Leštění mědi a mosazi: takhle mě učila moje babička! Jeho metoda je neomylná! Doma jsme všichni zdědili  více či méně měděné a mosazné předměty po našich babičkách  . Mnohdy ale    nevíme, jak je vyčistit a znovu zazářit    . Ve skutečnosti    se předměty vyrobené z tohoto materiálu časem stanou neprůhlednými a mají tendenci měnit barvu    . Proto je nutné být co nejopatrnější, abyste je mohli bez problémů znovu použít. Právě proto vám zanechávám některé    metody leštění mědi a mosazi, které mě naučila moje babička. Všechny   níže uvedené prostředky    jsou extrémně účinné a extrémně levné    .

Leštění mědi a mosazi: babiččiny neomylné prostředky

Můžete použít tři    triky a všechny jsou velmi jednoduché. Zde jsou níže:

  • 1 cibule

V tomto tipu    je cibule   nesporným protagonistou, který dokáže vyčistit vaše předměty. Vše,    co musíte udělat, je rozpůlit    ,    část odstranit a poté    potřít povrch hrnce, který chcete vyleštit. Již po pár minutách uvidíte ten velký rozdíl pouhým okem.

  • 2. rajče

K čištění, leštění a zároveň dezinfekci mědi můžete použít   rajčatový protlak    . Také v tomto případě musíte vzít rajče a    rozkrojit je napůl    . Poté otřete    část povrchu předmětu, který    chcete vyčistit. Jakmile je tento proces dokončen,    vše, co musíte udělat, je opláchnout trochou vody    .

  • 3. Podvádění

Na tento tip budete potřebovat    citron    , přesněji jeho šťávu. Jednoduše si připravte    čisticí prostředek z 1 sklenice vody a ½ citronové šťávy    . Jakmile je vše promícháno,    vezměte vatový tampon a navlhčete jej získanou směsí    . Poté jej můžete použít k čištění vašeho předmětu. Pokud chcete, můžete si vyrobit i  čistič    mědi a mosazi    smícháním 1 lžíce citronové šťávy s 1 lžící soli    nebo 1 lžící jedlé sody    . Nyní si můžete   vybrat svůj oblíbený babiččin makeup   podle toho, co máte doma, a pustit se do práce. Vaše měděné a mosazné předměty tak    zůstanou lesklé a čisté, jako by byly nové    . Užijte si úklid.