Měli byste skladovat vejce v lednici nebo mimo lednici? Odpověď odborníka! Vejce jsou jednou z nejkonzumovanějších potravin na stole a jako každé jiné jídlo    mají   své silné a slabé stránky. Jednou z nejlepších vlastností vajec je, že    poskytují velké množství bílkovin, které obsahují pro tělo esenciální aminokyseliny    . Obsahují také    vitamín B2    , vitamíny    B1    a    D.    Obsahují také    selen    . Jedinou otázkou, která často vyvstává, je však to, zda    mají být vejce skladována v lednici    . K zodpovězení této otázky je třeba říci, že    v mnoha částech světa    se vejce obvykle konzumují syrová. V Itálii je to však    vzácný zvyk, právě kvůli riziku bakteriální infekce    . Tak co bychom měli dělat? Existuje na tuto otázku univerzální odpověď? Ano, a na tuto otázku odpovídá skutečný odborník.

Měli byste skladovat vejce v lednici nebo mimo lednici? Odpověď odborníka!

50 % lidí    obvykle nechává vejce mimo lednici, jak je uvedeno na obalu    . V zahraničí, zejména ve Spojených státech , se však       vejce skladují výhradně     v lednici    . Na tomto místě je nutné vysvětlit   důvody tohoto rozdílu    . V Evropské unii   existuje nařízení    , které říká, že vejce nelze chladit a poté skladovat při pokojové teplotě    . Ve skutečnosti    by podobný postup mohl způsobit kondenzaci na jeho obalu, kde by se mohly množit bakterie    . Je tedy jasné, že    se musí udržovat stálá teplota    a proto se před prodejem nechladí.    Dodavatelský řetězec se pak snaží ve vašich vejcích udržovat konstantní teplotu, dokud se nedostanou na regály    . Následně je datum spotřeby ze zákona stanoveno   na 28 dní ode dne pokládky    . Skladovaná vejce by však    měla být odstraněna z regálů po 22. dni    . Proto musíme mít na paměti, že    bakterie, jako je salmonela, se mohou množit v chlazených vejcích    .

Jak zacházet s vejci: slova odborníka.

Je třeba si uvědomit, že    vejce se nepovažují za chlazená, pokud     jsou   během přepravy uchovávána pod 5 stupňů po dobu až 24 hodin   . Nicméně    komerčně dostupná vejce, která zůstávají   pod 5 stupňů po dobu 72 hodin,   se nepovažují za chlazená. Proto je   po zakoupení raději skladujte   v lednici . Takto je možné    je uchovat déle    . Tímto způsobem    , když je salmonela uvnitř i vně skořápky, nemá šanci se množit    . Na tomto místě je třeba zdůraznit, že    salmonela se může dostat do vejce, když slepice snáší nebo tvoří vejce    . Právě proto    mají evropští producenti ze zákona zakázáno vajíčka mýt, právě proto, že mytí vajec by mohlo poškodit skořápku a zničit tak její účinnou bariéru proti bakteriální kontaminaci    . Ve skutečnosti    by tento postup mohl zničit ochrannou kutikulu a vytvořit mikrofraktury ve skořápce    . To by způsobilo nahromadění vlhkosti a snadno by se mohly množit bakterie. Vejce je však    možné umýt doma, ale nejlépe je ihned znovu použít    . Vše se však mění ve Spojených státech, kde se obvykle    konzumují syrové a polosyrové    . Farmy ve Spojených státech mají navíc    horší hygienické podmínky    než v Evropě. Navíc    jsou naše kuřata očkovaná    . Z tohoto důvodu se ve Spojených státech    vejce omývají ihned po snášce dezinfekčním prostředkem, který se pokouší eliminovat salmonelu a bakterie ze skořápky    . Tento postup však    také zahrnuje odstranění vnější kutikuly, která chrání vajíčko, a proto je zranitelné vůči bakteriálnímu napadení    . V tomto případě    musí být vejce chlazeno jak během přepravy, tak v době prezentace k prodeji    . Necháme vám také video, ve kterém skutečný odborník vše podrobně vysvětlí.