Moje babička nikdy nevyhazovala popel z krbu, teď vám povím, jak ho používala!      Doma nemusíte nic vyhazovat, protože vše lze při správném použití několikrát znovu použít. Ve skutečnosti je možné recyklovat cokoliv, dokonce i    krbový popel    . I    krbový popel se dá využít různě,    jak k    úklidu domu    , tak k    udržení bezvadnosti zahrady či sadu    . Jste zvědaví a chcete    vědět, jak využít popel z vašeho krbu? Níže vám ukážu, co s tím moje babička dělala!    Ze zahrady k domu    …

Krbový popel: jak jej využít na zahradě

Popel z vašeho krbu lze    inteligentně recyklovat  jak k úklidu domu    , tak ke zkrášlení vaší zahrady a sadu    . Každý, kdo má krb, oceňuje atmosféru, kterou vytváří, zejména v zimě. A právě v těch chvílích    , kdy by se popelem nemělo plýtvat    , protože při správném použití    se může stát skutečně nezbytným pro více než jeden úklid    . Kromě toho může být    nezbytný pro údržbu sadů a zahrad    . Stačí    použít ten nejlepší popel, tedy ten, který pochází ze spalování dřeva    , právě proto, že není ošetřen barvami. Při správném použití může být krbový popel fantastickým    přírodním hnojivem    . Pomocí tohoto domácího hnojiva můžete zlepšit půdu svého sadu a zahrady      . To je možné, protože popel je plný    vápníku    ,    hořčíku    a také    draslíku    . Chcete-li z tohoto přírodního hnojiva vytěžit maximum,    jednoduše ho rozmístěte po půdě podle jeho velikosti a také podle počtu rostlin přítomných v půdě    . Pro lepší výživu rostlin a půdy byste měli    použít 50 gramů popela na čtverec půdy    . Jednoduše rovnoměrně rozprostřete popel a můžete půdu optimálně vyživit.   Ideální také pro sázení brambor    . Po rozkrojení vždy pamatujte, že na každém malém kousku brambory by měl být začátek klíčku. Řezy ošetříme tak, že kus ponoříme do popela a následně položíme na zem.

Jak ho používat doma

  • 1. Entfats

Ve skutečnosti se správně recyklovaný popel může stát také    dokonalým odmašťovačem    . Jednoduše    vezměte nádobu, naplňte ji vodou a poté přidejte hrst popela a 1 lžíci olivového oleje    . Pak už jen energicky míchejte, dokud nezískáte silný a účinný odmašťovač. Tento domácí odmašťovač je ideální pro čištění všech povrchů ve vaší domácnosti, dokonce i nerezové oceli.

  • 2. Nemrznoucí směs

Je také možné získat spoustu popela a poté jej použít jako    nemrznoucí směs    , vysvětlím vám to! Jednoduše    posypte popel na vaše vchodové dveře a rozpusťte led a sníh na ulici    . Popel rozpouští led a vám nehrozí zranění. Pokud se chcete dozvědět, jak používat popel k péči o vaše rostliny, pokračujte ve čtení na této stránce.

  • Domácí mýdlo

V minulosti se prádlo pralo s popelem, jedním z nejekologičtějších dostupných pracích prostředků. Pokud chcete znát postup, klikněte ZDE