Pánve s nepřilnavým povrchem: zjistěte, jak je používat, abyste je nezničili Tyto typy pánví jsou v kuchyni opravdu velmi užitečné a umožňují nám připravit pokrmy k dokonalosti. Ne každý zná    techniky a metody, jak je používat, aniž by je zničil    . Proto je důležité je odhalit, aby nedošlo k nenapravitelnému poškození. Zde je několik cenných rad.

Nepřilnavé pánve: zjistěte, jak je používat, abyste je nepoškodili

Abyste předešli poškození nepřilnavých pánví, používejte při vaření vždy správné nástroje. Doporučujeme vždy používat   nádobí odolné proti poškrábání   , ideální pro vaření jídla na nepřilnavých pánvích. Nejlépe se vyhněte    používání kovových    nebo ostrých nástrojů, které mohou snadno poškrábat a poškodit nepřilnavou vrstvu vašich pánví.   Ideální je však    dřevěné, plastové a silikonové nádobí . Tyto nástroje vám pomohou udržet stav vašich nepřilnavých pánví. Dalším důležitým tipem je teplota vaření. Měli byste vědět, že nepřilnavé pánve jsou vhodné pro    vaření při středních a nízkých teplotách    . Z tohoto důvodu doporučujeme    je příliš neohřívat    a nedržet příliš vysoké plameny při vaření jídla. To vám umožní udržovat pánve ve vynikajícím stavu a správně připravovat různé pokrmy. Pro další zlepšení vaření doporučujeme v některých případech přidat několik kapek oleje. S tímto tipem připravíte vynikající pokrmy a získáte lahodnou kůrku na jídle.

jak je umýt

Pro udržení stavu vašich nepřilnavých pánví je také důležité    znát správné techniky mytí.    Doporučujeme, abyste vždy volili ruční čištění, protože je to mnohem bezpečnější pro nepřilnavý povrch pánví.    Nejlepší je mýt je ručně,    i když podle štítků na pánvích je možné je mýt v myčce. Pro správné praní vždy doporučujeme používat  jemný    a nepříliš agresivní prací prostředek.    Vyhněte se také používání drátěnek    , protože mohou snadno poškodit nepřilnavou vrstvu uvnitř. Poté, co pánve pečlivě umyjete,    dobře je osušte    . Před uložením je doporučujeme jemně osušit jemným hadříkem. S těmito tipy budete moci udržet své nepřilnavé pánve neporušené. Dodržujte tyto malé rady a vyhnete se poškození. Vždy tak dosáhnete dokonalé přípravy vašich pokrmů.