Orchidej, velkolepé kvetení: stačí lžička této přísady. Pokud se rádi staráte o rostliny, dobře víte, že    orchidej je nádherná rostlina, která    ke svému bujnému růstu vyžaduje zvláštní péči.   Abyste toho dosáhli,    nemusíte kupovat chemické přípravky    , můžete jednoduše použít přírodní produkty a dosáhnout dokonalého výsledku.

Orchidej, velkolepá květina: stačí lžička této přísady

Chcete-li orchideje oplodnit a učinit je bujnými, stačí použít      praktické, efektivní a bezplatné kutilské metody . Zde je několik    jednoduchých prostředků     , které vám pomohou rozloučit se s používáním chemikálií.

  • Česnekový prášek

Aby vaše orchidej krásně kvetla (je to také skvělý repelent proti komárům), speciální přísadou je     granulovaný česnek    nebo    česnekový prášek    .   Česnek obsahuje vitamíny a minerály    . Navíc obsahuje     zinek    ,     železo     a     draslík     , které mají negativní vliv na parazity a patogenní mikroflóru.   Měli byste také vědět, že    byste tuto metodu měli používat jednou za 3 až 4 týdny.   Ke kvetení:    Do nádoby nalijte 1 litr horké vody (ne více než 60°), přidejte 1 lžičku česnekového prášku a dobře promíchejte. Nechte vychladnout a přefiltrujte. Zalévejte svou orchidej hned a užívejte si květiny.   Pro odpuzování komárů    : Smíchejte lžičku granulovaného nebo práškového česneku se zeminou a přidejte ji do květináče.

  •  papáš

Voda na vaření brambor je skutečným všelékem na orchideje (a nejen to). Při vaření brambor vodu nikdy nevyhazujte,    lze ji použít k hnojení orchidejí    . Tento typ hnojiva by se měl používat    každých 15 dní.

  • kávová zrna

Chcete-li použít tuto techniku, musíte použít kávovou sedlinu. Stačí    nasypat plný šálek mleté ​​kávy do misky s horkou vodou    . Poté jednoduše    dobře promíchejte, nechte celý den uležet, poté sceďte a směs nalijte do láhve    . Zalévejte rostlinu jednou týdně tímto hnojivem.

  • vaječné skořápky

Vaječné skořápky jsou perfektní zbytky potravy pro hnojení orchidejí. Chcete-li použít tuto přísadu,    musíte kůru nejprve dobře umýt a poté ji vysušit    . Jediné, co    musíte udělat, je drtit, dokud nezískáte prášek, který můžete nasypat do nádoby s horkou vodou    .    Poté nechte směs    zcela vychladnout a poté výsledek přelijte do lahvičky. Jediné, co musíte udělat, je    zalít vaše orchideje    . Je zřejmé    , že tyto metody, i když jsou zcela přirozené, by měly být vždy používány s mírou, a tedy inteligentně    . Ve skutečnosti může být příliš mnoho užívání stejně škodlivé jako nedostatečné. Proto je jasné, že    pro dobrou práci musíte po každém hnojení pozorovat reakce rostliny    . V tuto chvíli stačí připravit hnojivo ze surovin, které máte v kuchyni, a pak začít pracovat. Vaše orchideje budou vypadat krásně i bez použití chemie.