Během této doby byste měli začít na balkon umisťovat rostliny    , které dokážou komáry zaplašit    .

Perfektní rostlinou je levandule    , která   má navíc    neuvěřitelnou vůni    , kterou každý miluje.

Pěstování v květináčích je mnohem jednodušší, než si představujete.    Níže naleznete všechny užitečné kroky.

I když jste začátečník, nebudete mít žádný problém. Vstupte do světa zelených prstů beze strachu, nebudete litovat!

Pěstování levandule na balkoně: je to snadné, objevte všechna tajemství

Chcete-li provést tyto zahradnické práce,    můžete začít s dříve zakoupenou rostlinou    . Poté jej opatrně vyjměte    z hrnce    , možná si pomůžete mírným tlakem na dno.

Jakmile rostlinu odstraníte,    rozbijte kořenový systém nůžkami    , aby mohla lépe zakořenit v nové půdě.

V tomto okamžiku byste měli    vzít vázu asi o 10 centimetrů větší než předchozí    .   Rozprostřete   na půdu    první vrstvu keramzitu , abyste podpořili přirozenou drenáž rostliny    . Ve skutečnosti    se levandule bojí stagnace vody    , takže je to zásadní krok.

Jakmile je tato práce hotová,    přidejte navrch trochu univerzální zeminy    . Pokud chcete,    můžete jej obohatit organickým hnojivem v granulované formě    . Pokud však    nemáte zrnitou zeminu, můžete použít i tekutou zeminu    . Zároveň si pamatujte, že    tento krok můžete snadno přeskočit, pokud zvolíte obohacenou půdu    .

V tomto okamžiku můžete    rostlinu umístit do květináče a ujistěte se, že dobře přilne k půdě, aby se zabránilo vzduchovým bublinám    .

Jakmile je rostlina přesazena, můžete ji přemístit na balkon a    umístit na plné slunce a přímé světlo    .

Abyste    ji mohli zalévat    , musíte pamatovat na to, že    poprvé ji musíte zalévat hojně    .    A to jen tehdy, když se zem zdá suchá    .

Řez levandule je však třeba provádět na    konci    kvetení    a    suché klasy seříznout čistým řezem    . Dále musíte    odříznout horní část    .

Výsledkem prořezávání můžete získat levandulový oleolit, úžasný olej s uklidňujícími a protizánětlivými vlastnostmi.

Dodržováním těchto tipů se můžete pustit do práce a v několika jednoduchých krocích    umístit na balkon rostlinu, která vydává výraznou vůni a odpuzuje komáry    .

Dobrá práce.