Poškrábaný sporák: S touto jednoduchou metodou bude opět vypadat jako nový! Den za dnem    se může varná deska      při každodenním používání velmi snadno poškrábat . Škrábance totiž při neopatrném čištění vznikají velmi snadno a je také jasné, že vždy hledáme    rychlý a snadný způsob, jak se těchto nevzhledných škrábanců zbavit    .   Jak vyleštit a skrýt škrábance na sporáku? Je to velmi jednoduché a nedokážete si představit, jak snadné to je!

Poškrábaný sporák: S touto jednoduchou metodou bude opět vypadat jako nový!

Jednoduchým prostředkem, který rozzáří kamna, zakryje škrábance a ochrání ocel, je olivový olej. Jednoduše    vezměte hadřík z mikrovlákna a nalijte na něj půl lžičky oleje    . Poté bude potřeba    nanést jemnou patinu po celé ploše oceli    . Měl by být rovnoměrně rozprostřen a vmasírován, dokud se téměř nevstřebá, aby se povrch zvlášť nezamastil. Na trhu je    přípravek, který leští a chrání ocel (obvykle se používá v profesionálních kuchyních) a    konečný výsledek je velmi   podobný    tomuto jednoduchému a přírodnímu prostředku    .   Protože výrobek používaný v profesionálních kuchyních není dostupný    ,    doporučujeme používat SIDOL pro zvláště opotřebované ocelové varné desky.

Tipy na prevenci

Vždy je nejlepší    zabránit poškrábání kamen    . K tomu    je nutné změnit některé návyky    . Abyste předešli poškrábání,    používejte tekuté čisticí prostředky    . Pokud však chcete používat práškové čističe, musíte    je dobře naředit, aby ocel příliš nedrhly    . Výborným přípravkem zůstává    tekutý odmašťovač, ten je nejvhodnější a nezpůsobuje žádné škody.   Cenným spojencem může být i ocet, který odmašťuje plech a zabraňuje vzniku škrábanců. Jednoduše vezměte neabrazivní houbu    a nalijte na ni půl lžičky octa    . Dort pak jednoduše přendejte    na plech a jemně potřete nejvíce poškrábaná místa    . Nakonec stačí    opláchnout    a sporák bude čistý a odmaštěný. Kromě toho byste se měli vyvarovat používání abrazivních nebo příliš tvrdých houbiček    nebo bavlny  , protože by to mohlo vést ke špatnému výsledku. Užijte si úklid.