Použité čajové sáčky: Od té doby, co jsem objevila tuto metodu, už je nevyhazuji!

Vyhazujete obvykle čajový sáček po vypití šálku čaje do koše? Tohle je chyba, kterou byste už nikdy neměli udělat!

Ve skutečnosti můžete    čajové sáčky    po vypití dobrého nálevu recyklovat. Jejich recyklací    můžete pomoci svým rostlinám a zahradě    , aniž byste utratili jediný cent.

Objevením následujících domácích prostředků   se naučíte, jak tyto sáčky recyklovat a přestat používat chemikálie k ošetření vašich rostlin.

Přečtěte si, jak na to.

Použité čajové sáčky: Od té doby, co jsem objevila tuto metodu, už je nevyhazuji!

Recyklace čajových sáčků    je mnohem jednodušší, než si myslíte.

Existuje několik metod, které můžete přizpůsobit svým konkrétním potřebám.

  • 1. Jak je přidat do hnojiva

Běžnou metodou pro recyklaci čajových sáčků je jejich přidání    do kompostu    . Ve skutečnosti    se jim díky maceraci daří přitahovat pouze prospěšné bakterie    a    navíc uvolňují pořádné množství dusíku    .

  • 2. Hnojivo

Chcete-li je použít jako hnojivo,    jednoduše otevřete sáčky pro sběr čajových lístků a poté je vmíchejte do půdy    . Můžete    je také rozložit kolem základny rostliny    . Dokážou tak    zaplašit i škůdce, jako jsou plži nebo housenky,    právě proto, že tito tvorové nemají rádi vůni kofeinu obsaženého v čajových lístcích.

  • 3. Směs rostlin

Chcete-li získat dobrou směs pro vaše rostliny, jednoduše namočte    sáček čaje přes noc    . Druhý den ráno    můžete výsledný roztok použít k zalévání rostlin, jako jsou azalky a hortenzie,    které milují kyselinu tříslovou v čaji.

  • 4. Podporujte vlhkost

Čajové sáčky můžete    umístit do květináčů a do půdy,    aby    byl povrch vlhký    . S touto radou    můžete podpořit zdravý růst vašich rostlin    .

Před závěrem vám prozradím malé tajemství: čajové sáčky mohou být také    cennými přáteli při úlevě od bolesti způsobené bodnutím hmyzem    . Sáček jednoduše   přiložte    na pokožku, samozřejmě po uvaření čaje, a    můžete zmírnit otoky a svědění    .

Zkuste je recyklovat, abyste se postarali o své rostliny. Už je nevyhodíš.

Dobrá práce.