Přilnavá fólie, řeknu vám trik s mrazákem! Pro dokonalé uchování potravin v chladničce      je bezesporu ideálním řešením průhledná fólie . Ve skutečnosti se používá pro různé potraviny, jako je ovoce, zelenina, sýry, uzeniny a maso. V mnoha případech se hodí nejen ke konzervaci potravin, ale také k vaření v páře. Kromě toho lze fólii použít také v mikrovlnné troubě nebo troubě. Je proto nezbytným prvkem, který v kuchyni vždy mít. Zde je několik důležitých tipů.

 

Přilnavá fólie, řeknu vám trik s mrazákem!

Transparentní fólie zaručuje vynikající    uchování potravin,    a proto by v kuchyni nikdy neměla chybět. Je důležité vždy zajistit, aby fólie dokonale přilnula k potravinám, aby se lépe uchovaly. V některých případech můžete pro lepší výsledek také okraj nádob navlhčit vodou, aby se fólie dokonale zafixovala. Někdy se film zvlní nebo zlomí. Abyste se těmto problémům vyhnuli, můžete    alobal umístit na cca 15 minut do mrazáku.    Když ji vytáhnete z mrazáku, zdá se, že fólie je mnohem ovladatelnější a funkčnější a je dosaženo lepšího výsledku. S tímto systémem je zcela eliminována statická elektřina způsobená chladem.    Věděli jste, že film lze použít i pro jiné účely?    Není to speciální produkt pouze na vaření, ale slouží i k dalším účelům. Dá se použít například k nanášení make-upu nebo česání vlasů. Obecně jde o prvek, který v domě nikdy nemůže chybět. Doporučujeme mít vždy po ruce igelit a alobal nebo pečící papír. Bez těchto produktů se už doma neobejdete.

Proč je kino tak funkční?

Kino vynalezl v roce 1908    Jacques E. Brandenberger    , švýcarský inženýr. Cílem bylo vytvořit zcela voděodolný materiál, který by sloužil především k ochraně tkanin. Později se stal také nepostradatelným pro konzervaci potravin a další účely. Je zřejmé, že tento materiál byl časem upravován a nyní je zcela odolný vůči vlhkosti. Přilnavá fólie je v dnešní době velmi užitečný předmět, a to nejen v kuchyni.    Díky své odolnosti a nepropustnosti    je možné v chladničce dokonale uchovat všechny potraviny, aniž by se změnila jejich chuť nebo nutriční vlastnosti. Jde tedy o základní prvek.