Přírodní bělidlo: pouhá 1 polévková lžíce v pračce stačí na čisté, bílé prádlo! Při praní prádla je hlavním cílem, aby prádlo bylo čisté, voňavé a svěží. Některé přípravky používané k bělení prádla jsou často příliš agresivní a nebezpečné pro životní prostředí. Často se používá například bělidlo, které obsahuje mnoho škodlivých látek. To je přesně důvod, proč musíme hledat alternativní a přírodní prostředky, abychom    udrželi oblečení vždy bílé a čisté    . Zjistit jak.

Přírodní bělidlo: pouhá 1 polévková lžíce v pračce stačí na čisté, bílé prádlo!

percarbonato

Jako alternativu jedlé sody můžete použít velmi podobný produkt:    perkarbonát    . Tato složka je velmi účinná při bělení prádla a je také šetrnější k životnímu prostředí než bělidlo, takže nezatěžuje životní prostředí.    Přidejte 1 polévkovou lžíci perkarbonátu do tekutého pracího prostředku ve vaší pračce    , nastavte prací program na vysokou teplotu a zapněte pračku. Pokud jsou skvrny na bílém oblečení velmi odolné, doporučujeme použít 2 polévkové lžíce perkarbonátu, aby vaše oblečení vypadalo jako nové. Pokud chcete, můžete oblečení před praním v pračce také namočit do vody a perkarbonátu. Skvrny zmizí a oblečení se zase leskne.

kyselina citronová

Pokud chcete přímo bojovat proti skvrnám od potu, roztok vody a kyseliny citronové je vynikajícím řešením. Namočte oblečení na několik hodin do nádoby obsahující 10 až 15 g kyseliny citronové na litr vody, poté je vyždímejte a pokračujte v běžném praní v pračce. Aby bylo jasno:     kyselina citronová má silný bělící účinek, ale hodí se pouze na bílé prádlo.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku    je dobrou alternativou bělidla, zejména proto, že dosahuje stejných výsledků, aniž by poškozoval životní prostředí. Při použití peroxidu vodíku v pračce se aktivují určité principy, které šetrně vybělí veškeré vaše oblečení, aniž by ho poškodily. Tento přípravek musíte samozřejmě používat velmi opatrně, protože při překročení dávky se může stát vysoce toxickou a nebezpečnou látkou.   Přidejte 1 polévkovou lžíci peroxidu vodíku do zásuvky na prací prostředek    a spusťte prací program.

Přírodní odstraňovače skvrn

Pro údržbu bílého prádla doporučujeme přírodní odstraňovač skvrn, který je velmi účinný a velmi jednoduchý na přípravu. Kompletní podrobnosti naleznete po kliknutí ZDE. Tento odstraňovač skvrn je super výkonný i na zapečené pánve. Dobrá práce a až příště!