Prošlé mléko: moje babička mě naučila ho nikdy nevyhazovat! Sledujte, jak to používám na tisíc způsobů!

V kuchyni se často nacházejí potraviny s prošlou dobou použitelnosti, včetně    kartonu mléka    .

Prvním instinktem je vyhodit to do koše, protože   už vypršela platnost    . To je však vážná chyba, protože tato babička radí už to nikdy nedělat.

Zbavit se ho je ve skutečnosti úplně špatné, protože    mléko lze použít pro určité domácí úkoly    . To vám umožní provádět vynikající čištění bez použití extrémně drahých chemikálií.

Připojte se k nám a objevte, jak znovu použít tuto přísadu na tisíc způsobů.

Prošlé mléko: Toto je snadný způsob použití. Už to nevyhodíš!

Prvním instinktem, když se setkáte s prošlým jídlem, je vyhodit ho do koše. Místo toho lze prošlé mléko    snadno použít pro některé domácí úkoly a také vám ušetří trochu peněz.

Níže jsou uvedeny    některé účinné způsoby použití tohoto    kuchyňského produktu    , jehož datum expirace již několik dní vypršelo.

  • Náprava číslo 1: odstraňovač skvrn

Po uplynutí doby použitelnosti může být mléko dokonalým    přírodním odstraňovačem skvrn    . Použití tohoto triku je opravdu jednoduché.    Vezměte nádobu a nalijte do ní vodu    . Poté přidejte    půl sklenice mléka a promíchejte    , abyste vytvořili odstraňovač skvrn, účinný i na ty nejobtížnější skvrny. Směs můžete    nalít i do rozprašovače    .

Směs pak můžete nastříkat   přímo na    ošetřovanou skvrnu    nebo potřísněný předmět ponořit do dřezu    . V obou případech nechte pár minut působit    , poté jemně    rozetřete       a poté vyperte    v pračce    .

  • Náprava číslo 2: Vyčistěte příbory

Příbory můžete    čistit i prošlým mlékem. Jednoduše    vložte plát alobalu do misky a zalijte 1 sklenicí mléka a šťávou z půlky citronu    . Nyní ponořte    nyní zčernalé stříbrné předměty do roztoku    a    nechte je 20 minut máčet    . Po uplynutí stanovené doby je opláchněte    studenou vodou    a budou opět velmi lesklé.

  • Náprava číslo 3: hnojivo pro rostliny

Prošlé mléko pro nás sice není poživatelné, ale    je spíše zdrojem vitamínů a minerálů    . Použití tohoto domácího léku je velmi jednoduché.

Jednoduše nalijte   půl sklenice mléka pokojové teploty do    půdy vaší rostliny a příroda se postará. Pokud chcete,    můžete jej také zředit 1/2 sklenice vody    .

  • Náprava číslo 4: Vyčistěte rostliny

Pokud chcete, můžete jej použít i k    čištění rostlin    . Jednoduše nalijte    1 sklenici mléka do misky a navlhčete list savého papíru    . Poté otřete    vlhkým hadříkem listy    vašich rostlin. Tímto způsobem  jsou   čisté a lesklé během mrknutí oka.

Jediné, co musíte udělat, je vyzkoušet tyto prostředky.

Dobrá práce.