Recyklace se stala základní součástí naší moderní společnosti a jedním z nejuniverzálnějších materiálů k recyklaci je sklo. Kromě běžného vyhazování do recyklačního koše nabízejí skleněné nádoby nespočet příležitostí pro kreativní opětovné použití. V tomto článku prozkoumáme různé nápady, jak přeměnit skleněné nádoby na něco nového a překvapivého.

1.    Dekorativní lucerny

Skleněné nádoby lze proměnit v okouzlující dekorativní lucerny. Jednoduše ozdobte sklenici barvou, třpytivým lepidlem nebo barevným papírem a vložte dovnitř svíčku, abyste vytvořili hřejivou a útulnou atmosféru v letních nocích venku nebo během prázdnin.

2.    Hrnce

Skleněné nádoby se mohou stát originálními vázami pro vaše rostliny. Naplňte je zeminou a zasaďte své oblíbené bylinky, které dodají kuchyni zelený nádech. Nebo je použijte jako květináče pro vaše sukulenty a dodejte svému stolu nebo pracovnímu prostoru nádech zeleně.

3.    Rustikální lustry

S trochou kreativity lze zednické sklenice přeměnit na rustikálně elegantní svícny. Omotejte hrnec provázkem, provazem nebo krajkou a vložte do něj svíčku, abyste vytvořili útulnou a relaxační atmosféru.

4.    Kontejnery k uspořádání

Dózy lze také použít jako praktické nádoby na uspořádání drobných předmětů po domě.

5.    Čajový nebo kávový servis

Ozdobením skleněných nádob břidlicovou barvou nebo krásnými vzory nebo personalizovanými etiketami je můžete přeměnit na originální čajové nebo kávové soupravy. Naplňte je směsí sypaných čajů nebo mletou kávou a věnujte je jako milující, domácí dárek přátelům a rodině.

6.    Úložné prostory v koupelně

Dózy Mason mohou být užitečnou možností skladování v koupelně. Naplňte je vatovými tampony, odličovacími tampony nebo vonnými mýdlovými tyčinkami a položte je na umyvadlo, abyste své koupelně dodali nádech elegance a praktičnosti.

7.    Kreativní středy

S trochou fantazie se skleněné nádoby mohou stát originálními středobodem vašich večeří nebo večerů. Naplňte je čerstvými květinami, barevným pískem, kamínky nebo mušlemi a umístěte je doprostřed stolu, abyste mu dodali nádech svěžesti a originality.

Recyklujte sklenice: níže vám ukážeme mnoho dalších kreativních nápadů, jak ozdobit váš domov

Sklenice si můžete například ozdobit provázkem    a    vytvořit tak něco opravdu lahodného a jednoduchého zároveň.

Zbytky některých látek můžete použít    stejně jako na fotografii níže.

Nebo můžete také použít   staré prostírání po babičce    a vytvořit si vlastníma rukama vintage a romantickou dekoraci.

Se skleničkami získáte lahodné    vázy    na vaše květiny.

S trochou kreativity si můžete vyrobit i   závěsné květináče,    do kterých se vejdou vaše oblíbené rostliny. Výsledek nemůže nikdy zůstat bez povšimnutí.

Ozdobte své květináče    decoupage    . Níže je fotka, která vás může inspirovat. Výsledek je velmi romantický.

Podívejte se na fotografii níže, jaké   nádherné a zároveň velmi jednoduché svícny můžete získat recyklací jednoduchých skleněných dóz.

Velmi dekorativní svícny můžete také umístit     kamkoli se vám zlíbí. Na přání si můžete dopřát a zakoupit originální závěsné lustry.

Pokud však chcete něco velmi jednoduchého, ale s velkým dopadem, rozhodně byste si měli vyrobit baterky    podobné těm, které jsou uvedeny níže.

Brýle jsou zkrátka všestranný materiál, snadno se recykluje a nabízí nekonečné možnosti pro kreativní opětovné použití. Využijte tyto nápady na maximum a přeměňte svou starou sklenici na něco nového a překvapivého!

Dobrá práce.