Romero: Vysvětlím, jak to reprodukovat ve vodě, je to velmi jednoduché! Rostlinou množitelnou řízkováním je bezesporu    rozmarýn    . Takto bude možné zcela zdarma vytvořit nové rostliny rozmarýnu. Abyste toho dosáhli velmi jednoduchým způsobem, musíte    řízek zakořenit ve vodě    . Při této metodě    se rostlina množí snadněji a rychleji    , než kdybyste řízek zasadili přímo do země. Ale pojďme udělat pořádek! Předně je třeba říci, že    rozmarýn je vytrvalá a vytrvalá rostlina,    takže jeho větve vhodné k řezu můžete mít po celý rok. Aby však byl tento proces úspěšný, musíte se rozhodnout, že    jej budete provádět v době, kdy není ani příliš horko, ani příliš chladno    . Nejlepším obdobím je proto    začátek podzimní sezóny    , tedy měsíce září a říjen, a    jarní sezóna    , tedy měsíce březen, duben a květen. Pro více informací stačí číst zde.

Rozmarýn: všechny užitečné kroky pro množení řezem ve vodě.

Pro úspěšné dokončení tohoto procesu je třeba vzít v úvahu určité situace. Například byste také měli    zkontrolovat fáze měsíce,    když chcete řízek umístit do vody. Ve skutečnosti by měl být výřez umístěn podle fází měsíce, když Měsíc ubývá. Žádná vědecká studie však    neprokazuje účinnost tohoto výsledku    . Každý si tak může vybrat, zda bude čekat na ubývající Měsíc nebo nahlédnout do lunárního kalendáře. Dále    musíte vybrat a připravit větev    . K řízku ve vodě potřebujete    sklenici vody a snítku rozmarýnu    . Pro použití musí být větev   dlouhá přibližně 10 až 15 centimetrů    a   mladá nebo jednoduše dřevnatá    . K přípravě větve    budete muset odříznout špičku    , poté    odříznout a odstranit všechny listy, které jsou na spodní straně větve    . Nahoře s listy stačí    nechat 2 až 3 centimetry volné    . V tuto chvíli, po zvolení dokonalého střihu,    je nutné dát vše do vody    . Větev musíte do poloviny ponořit      do vody. Tímto způsobem zajistíte, že větev zakoření před zapuštěním do země. Dále byste měli vzít průhlednou nádobu, jako je skleněná nádoba, a sledovat, jak vycházejí kořeny. Zároveň    byste neměli sklo vystavovat nadměrnému přímému slunečnímu záření    . Důležitým procesem, který není radno podceňovat, je    udržování konstantní hladiny vody    . Po pár dnech budete moci obdivovat první kořeny. Následně    můžete ve stejné vodě rozpustit pár kapek citronu nebo použít   vrbový macerát    pro usnadnění tvorby kořenů. Nicméně,    i když nepřidáte výše uvedené ingredience, větev bude téměř jistě schopna zakořenit    .

Kdy přesadit řízek do země?

Jakmile má větev kořeny dlouhé 2 až 3 centimetry, lze ji    přemístit   do květináče se zeminou. Po několika týdnech tak    bude větev připravena k výsadbě    . Tato transplantace musí být provedena opatrně, aby nedošlo k poškození nejmladších kořenů. Jakmile je větev zasunuta do země, je    zhutněna rukama, aby zemina přilnula ke kořenům a nevytvářely se vzduchové kapsy    . Nakonec zbývá jen    vydatně zalít    . Jako nádobu můžete    použít plastové lahve rozpůlené a na dně perforované pro odstranění přebytečné vody    . Kromě toho musí být půda    pravidelně navlhčena a nikdy se    nezdá být suchá, aby větev nevyschla. V tuto chvíli si stačí vzít vše potřebné a začít se o rozmarýn starat. Dobrá práce.