Ucpaný dřez: Vytvořte si výkonný čistič odpadů sami, je to snadné!   Když    používáte kuchyňský dřez denně, často si všimnete, že    je odtok ucpaný    . To se může stát často, zejména při každodenním používání. Abychom potrubí znovu vyčistili     , často se uchylujeme k drahým chemikáliím, které jsou k dispozici v regálech každého supermarketu. Tyto chemikálie však nemohou vždy vyvolat požadovaný účinek, a proto někdy nelze odtok dřezu řádně vyčistit. Chcete-li se vyhnout podobnému epilogu,    existují levné domácí prostředky, které mohou být ve skutečnosti velmi účinné    . Provedení    nápravy, které můžete objevit níže,    je velmi jednoduché. Ve skutečnosti i ti, kteří nejsou zvyklí dělat   kutilskou práci,   mohou dosáhnout dokonalého výsledku. Díky směsím, které uvádíme níže,    se váš dřez přestane ucpávat během několika minut    . Tyto prostředky lze samozřejmě použít i k ucpání umyvadla v koupelně. Čtěte dále a zjistěte, co můžete dělat.

Ucpaný dřez – Zjistěte, jak vyrobit účinný čistič odpadů vlastníma rukama!

Níže jsou uvedeny    rychlé a snadné metody, které vám pomohou dosáhnout dokonale čistého dřezu bez ucpání    . Ve skutečnosti je zde návod, jak vyrobit vysoce účinný čistič odpadů, který zanechá váš dřez prakticky jako nový. Tímto způsobem    můžete odstranit zácpu způsobenou zbytky jídla    , které se časem nevyhnutelně objeví. Umyvadlo v kuchyni nebo koupelně můžete vyčistit   bez použití komerčních chemikálií   . Ucpaná umyvadla vyčistíte, aniž byste zatížili svou peněženku. Zde je návod, jak na to. Velmi jednoduchý prostředek k použití je následující. Jediné, co musíte udělat, je    nalít 1 hrnek octa a 1 hrnek jedlé sody do odpadu dřezu    a počkat na chemickou reakci mezi oběma přísadami. Poté nalijte    trochu vařící vody    , abyste odstranili veškeré zbytky ze směsi ve vašich trubkách. Pamatujte    , že nebudete moci používat dřez po dobu jedné hodiny    . Tento prostředek však není jediný, který lze použít.

Ucpaný dřez: použijte louh*

Jednoduše nalijte čtyři polévkové lžíce louhu sodného do ucpaného odpadu, poté zalijte vroucí vodou (asi 1 litr) a nechte asi půl hodiny odstát    . Tato metoda má za následek trvalé vypouštění dřezu. Používejte rukavice, masku a ochranné brýle.

Jak odstranit nepříjemný zápach z vašeho dřezu.

Pokud je zápach vycházející z vašeho dřezu nepříjemný,    doporučuji použít jednu z rychlých a jednoduchých metod    popsaných níže. K odstranění zápachu stačí použít    sodu Solvay (    nezaměňovat s louhem sodným    )    . Jeho výroba je velmi jednoduchá: stačí    nalít horkou vodu do nádoby a poté přidat 1 nebo 2 polévkové lžíce sody Solvay    . Poté propusťte    dřez velkým množstvím horké vody a poté vylijte připravenou směs do odpadu    . Nakonec nechte směs    10 minut odstát    a poté znovu spusťte vodu. Nepříjemný zápach bude jen vzdálenou vzpomínkou. Po použití výše popsaných prostředků můžete jednoduše pustit vodu a vaše potrubí bude konečně vypadat jako neucpané.

*Co je louh sodný:

Louh sodný     (hydroxid sodný)     je anorganická chemická látka na minerální bázi. Je nezbytný pro výrobu     přírodního mýdla (    marseillské mýdlo    ), velmi účinný      pro čištění, odmašťování a je výborný jako prostředek na odblokování trubek, protože je velmi žíravý, na trhu se používá také v    barvířském, elektrotechnickém a energetickém sektoru    .