Citron na úklid domácnosti: objevte všechna využití, která jste nečekali! Příliš snadné

Pro některé  malé úklidové provozy domácností  jsou na trhu chemické přípravky, a to i drahé, které by vám měly co nejlépe pomoci.

Tyto produkty, i když jsou specifické, však ne vždy poskytují požadovaný výsledek a jsou také velmi drahé. Nejlepší je tedy hledat  DIY prostředky  , se kterými dosáhnete lepšího výsledku a zároveň odvedete skvělou práci, která šetří peníze.

Reklamní

Citron na úklid domu: domácí opravné prostředky, které je třeba udělat okamžitě. Zjistit jak.

Citron je samozřejmě všestranná a účinná přísada pro provádění různých úklidových prací přirozeným a ekologickým způsobem. Zde je několik způsobů, jak můžete použít citron k čištění:

  • 1. Skvrny od čaje a kávy

K odstranění skvrn od kávy a čaje z vašich šálků stačí  obnovit ½ vymačkaného citronu  . Poté  jej vložte do čištěného šálku a také do něj nalijte vařící vodu,  dokud nebude zcela naplněn. Poté  nechte přes noc uležet a druhý den ráno vše omyjte vodou a houbičkou na nádobí  . Po svatozářích nebude ani stopa.

  • 2. Odvápněte a navoňte mikrovlnnou troubu

V tomto případě musíte  získat 1 celý citron, který jste již použili, a odstranit dužinu  .  Jakmile získáme kůži, nakrájíme ji na plátky  . Poté nakrájejte a  nakrájejte kůru z pomeranče  a vše přeneste do  misky s vroucí vodou  . V tuto chvíli  vložte vše do mikrovlnné trouby a zavřete dvířka  . Nechte působit  přes noc  , výpary tak budou moci rozpustit nečistoty na vašem spotřebiči.  Ve skutečnosti jej budete muset druhý den ráno očistit pouze hadříkem  .

  • 3. Neprůhledné nádobí

Aby  se vaše příbory a sklenice leskly, stačí vzít citronovou kůru a potřít jimi talíře  . Jakmile budete hotovi, měli byste  je opláchnout studenou vodou  . Nakonec budou zářit, jako když jste si je právě koupili.

  • 4. Odmastit a provonět nádobí v myčce

Při používání myčky nádobí můžete odmastit a provonět pouze  ½ citronu  . Po vymačkaní citronu  odstraňte všechna zbývající semínka a vložte jej do myčky spolu s nádobím  . Výsledek bude dokonalý po umytí.

  • 5. Vyčistěte gril

Pomocí  ½ citronu  snadno vyčistíte  mastný gril  . K tomu stačí  maso potřít grilem, jako by to byl dort  . Výsledek bude skvělý.

Reklamní
  • 6. Vyčistěte prkénko

I když  použijete ½ citronu jako houbu,  můžete prkénko snadno vyčistit.  Dřevo hodně osolte a povrch začněte potírat citronem  . Poté bude dokonale čistý.

  • 7. Vyleštěte a odstraňte nepříjemné pachy z dřezu

Aby byl kuchyňský dřez lesklý a voňavý,  musíte získat ½ citronu  , který jste již použili, a  potřít jím celý povrch  . Dřez bude velmi lesklý a nepříjemný zápach zůstane jen vzpomínkou.

Pomocí těchto tipů můžete  citron po použití recyklovat a přidat chuť do vašich pokrmů  . Díky těmto trikům už nebudete vyhazovat odpad do koše.

Šťastný úklid.