Vyčistěte odkapávač na nádobí: Díky této metodě bude třpytivý během několika minut! Kuchyně, kterou denně používáte, je    odkapávač na nádobí    . Bohužel časté čištění odkapávače není každodenním zvykem a to je samozřejmě krajně nesprávné, protože tento prvek   zůstává vždy vlhký   a shromažďuje kapky vody z nádobí. Tato vlhkost    může způsobit tvorbu plísní, které    jsou extrémně zdraví škodlivé. Proto je potřeba se o tuto důležitou součást kuchyně starat. Pokud tedy budete pokračovat ve čtení, najdete    několik způsobů, jak    stručně a hlavně    ekonomicky zanechat váš stojan na nádobí čistý a lesklý   . To je to, co je potřeba udělat.

Vyčistěte odkapávač na nádobí: Díky této metodě bude třpytivý během několika minut!

Odkapávač    nádobí    je jedním z nejpoužívanějších předmětů v kuchyni. Navíc ani v případě skvrn    není schopen absorbovat nečistoty    , které tak zůstávají na povrchu pouze do ručního odstranění. Samozřejmě    existují různé typy odkapávače nádobí, všechny vyrobené z různých materiálů    . Právě proto musí být každý materiál čištěn specifickým způsobem. Jak na to, zjistíte níže:

  • 1. Kovový odkapávač na nádobí

Kov se může časem poškrábat, a proto pro správnou údržbu vyžaduje čištění měkkými, neabrazivními hadříky. Chcete-li vyčistit kovový odkapávač na nádobí, musíte připravit    hustou pastu se lžící jedlé sody a lžící horké vody    . Po vytvoření pasty ji naneste na skvrny a nechte   20 minut působit    . Po uplynutí požadované doby vyčistěte krouživými pohyby měkkým zubním kartáčkem nebo měkkým hadříkem. Poté vše opláchněte horkou vodou a pečlivě osušte.   Na odolné nečistoty:   Pokud se však potýkáte s odolnými skvrnami, můžete si připravit   pastu ze 4 polévkových lžic jedlé sody Solvay, 2 polévkových lžic jedlé sody    ,    1 polévkové lžíce saponátu    a dostatečného množství     horké vody    . Získaný krém poté rozetřete na odkapávač a nechte půl hodiny působit, poté opláchněte a osušte.

  • 2. Plastový odkapávač na nádobí

Jak každý ví, plast je odolný materiál a také schopný zadržovat pachy. Proto je nutné vytvořit směs, která nejen čistí, ale také odstraňuje nepříjemné pachy. Provedení tohoto čištění je velmi snadné. Jednoduše posypte   několik lžic jedlé sody na stojan na nádobí,    aby se postříkal celý povrch. Navrch pak nalijte  šťávu z půlky citronu  . Jakmile to uděláte, budete muset skvrny pouze otřít houbou nebo pro hlubší čištění také použít stejnou citronovou kůru, jakou jste použili. Nakonec stačí vše velmi pečlivě opláchnout.

  • 3. Dřevěný odkapávač na nádobí

Najít dřevěné odkapávače nádobí je velmi vzácné, ale ne nemožné. K jejich čištění je nutné připravit směs z    1 litru vody a 150 gramů octa    . Poté jednoduše nalijte směs do rozprašovače a nastříkejte ji na povrch stojanu na nádobí. Lehce rozetřete a poté nechte vše    20 minut působit    . Poté dobře opláchněte a dobře osušte. Zkuste to a hned si všimnete rozdílu. Užijte si úklid.