Vyvýšená zahrada s dřevěnými paletami: jak ji vytvořit krok za krokem! Abyste své zahradě dodali stylový nádech, doporučuji vytvořit   vyvýšenou zahradu   , která bude velmi užitečná.  K vytvoření ekologické vyvýšené zahrady   můžete   použít dřevěnou paletu   . Je to   skvělý způsob, jak recyklovat   a zároveň šetřit peníze. S vaší vyvýšenou zahradou si můžete vytvořit svůj vlastní ráj vlastníma rukama. Chcete-li to udělat a zjistit, jak snadné to může být, čtěte dále.

Vyvýšená zahrada: Recyklujte dřevěnou paletu. Postupujte podle níže uvedeného podrobného průvodce!

K přípravě dokonalé paletové vyvýšené zahrady   budete nejprve potřebovat nějaké   šrouby   a   šroubováky   . Dále budete potřebovat   kvalitní zeminu   a samozřejmě   rostliny,   které chcete použít. Dále budete potřebovat   pilu   , geotextilii a samozřejmě 6 dřevěných palet   . Jakmile najdete všechny materiály, které se vám budou hodit, musíte je mít po ruce. Aby bylo možné provést bezchybnou práci bez zranění,   musí být povrchy palet nejprve vyhlazeny,   aby nedošlo k úlomkům. Je důležité zajistit, aby nevyčnívaly žádné hřebíky nebo šrouby. V tomto okamžiku je jasné, že je potřeba   sestavit základnu umístěním dvou palet vedle sebe na rovnou plochu   . Měly by   být dobře vyrovnané a stabilní, pak byste měli  palety připevnit k připojeným stranám  pomocí silných šroubů a šroubováku (v případě potřeby můžete použít i vrtačku). Ve skutečnosti to bude základ zahrady a musí být velmi stabilní právě proto, že musí podporovat půdu a rostliny. Dále musíte navrhnout strany zahrady. Proto byste měli   vzít paletu, umístit ji svisle na jeden konec základny   a poté ji dobře zajistit. Samozřejmě musíte udělat totéž na druhé straně. V konečném důsledku tyto boční palety poskytnou základní oporu a dokonale se přizpůsobí rostlinám a půdě. Je jasné , že musí   být dobře ukotveny v konstrukci   . Chcete-li konstrukci uzavřít,   nakonec musíte spojit dvě palety nahoře, poté v přední a zadní části konstrukce,   abyste získali požadovaný obdélníkový tvar. Vše musí být velmi stabilní. Co dělat po vytvoření struktury? Více se dozvíte níže!

Vyvýšená zahrada: Jak to udělat

Chcete-li práci provést správně, musíte   použít geotextilie. Ty jsou důležité pro udržení zahradní půdy a usnadnění odtoku vody   . Stačí tedy   změřit vnitřek zahrady a najít správný rozměrový kus geotextilie   . Pak jej jednoduše připevněte   k zemi a vnitřní straně zahrady pomocí spon nebo sešívačky   . Geotextilie musí být dobře napnutá.  V tuto chvíli stačí   na zahradu přidat kvalitní zeminu a rovnoměrně ji rozhrnout. Důležité je také   dodržet vzdálenost přibližně 5 centimetrů od horního okraje zahrady   . Tento prostor je důležitý, protože   slouží k zalévání půdy a zamezení jejímu šíření   . V tuto chvíli   můžete ve své vyvýšené zahradě zasadit jakékoli bylinky a sazenice   , dokonce i své oblíbené bylinky a zeleninu. S touto kutilskou prací nemůžete udělat chybu.