Hrubá sůl do pračky Chemické produkty na pultech supermarketů se přemnožily a zároveň se zvýšily ceny.   Mít po praní v pračce velmi čisté oblečení    , nákup chemických a drahých produktů není vždy správným rozhodnutím. Ve skutečnosti    jsou některé levné domácí prostředky často mnohem účinnější    . Ideální kuchyňskou přísadou pro ošetření oděvů je    hrubá sůl    . 

 

Hrubá sůl v pračce nebo ručně

Jak již bylo zmíněno výše,    hrubá sůl může být neocenitelná    pro to, aby oblečení po praní v pračce vypadalo co nejlépe. Použití soli v pračce navíc může    působit proti tvorbě vodního kamene    . Chcete-li pračku vyčistit solí, jednoduše    nasypte 1 kilo hrubé soli přímo do koše    . Poté jednoduše nastavte    mycí cyklus s teplotou dostatečně vysokou, aby se zrnka soli rozpustila    . Díky této metodě    mizí vápenné usazeniny a přístroj je dobře dezinfikován    . V tuto chvíli zbývá jen pochopit, jak můžete použít sůl, aby bylo oblečení dokonalé.

Tipy pro použití hrubé soli na oblečení

Použití    hrubé soli k vytvoření dokonalých oděvů    je jednodušší, než si myslíte. Aby bylo   vaše oblečení ještě bělejší   , můžete použít sůl. Abyste zabránili žloutnutí, jednoduše namočte oblečení do    nádoby s 5 litry vody a 2 polévkovými lžícemi soli    . Poté musíte    nechat pár hodin působit a teprve poté pokračovat v běžném mytí    . Nakonec bude oblečení bílé a super lesklé. Skvrny z oblečení odstraníte i hrubou solí       . Skvrnu jednoduše    setřete listem savého papíru a poté skvrnu navlhčete trochou studené vody    . Poté můžete    přímo na skvrnu nanést 1 lžičku soli a nechat pár minut působit    . Sůl dokáže absorbovat tekutinu ze skvrny a    oděv pak můžete vyprat ve studené vodě    .   Pro zachování barev oblečení    můžete nechat v    nádobě se studenou vodou    . Přidáme   4 lžíce hrubé soli    a vše necháme asi 30 minut nasáknout. Stačí jen    opláchnout a poté umýt jemným pracím prostředkem    . Může se to zdát zvláštní, ale    hrubozrnná sůl může nahradit i aviváž    . K dosažení tohoto výsledku jednoduše    přidejte 1 polévkovou lžíci soli do zásuvky na prací prostředek vaší pračky    . Tím se přirozeně snižuje vliv vodního kamene na oblečení. Pokud    dáváte přednost ručnímu praní, můžete oblečení umístit do nádoby s vodou a 3 lžícemi soli    . Oblečení nechte    30 minut nasáknout a poté vyperte v ruce    . Zkuste to se solí a nebudete své volby litovat.