Zažloutlá stavebnice – takhle bělit mě naučila babička, je zase jako nová! Pokud máte ve skříni oblečení, které    kvůli věku zežloutlo, nepředpokládejte, že už ho nelze obnovit.   Ve skutečnosti je možné,    aby byl váš nažloutlý tmel znovu bílý pomocí starých léků našich babiček,     všechny    účinné a velmi snadno    použitelné.

Zažloutlá stavebnice – takhle bělit mě naučila babička, je zase jako nová!

V každé rodinné skříni se najde    téměř zapomenutý outfit, který časem zežloutne    . Je zřejmé, že se správnými zdroji může být tato sada obnovena do své bývalé slávy.

  • Přírodní lék, který používala moje babička.

Nejprve nastříkejte peroxid vodíku přímo na skvrny, nechte 5 minut působit a poté    ponořte prostěradla a ubrusy do misky s vroucí vodou. Na každý litr vody     přidejte 1 lžíci smetany z vinného kamene, 3 lžíce soli a 3 lžíce jedlé sody    . Oblečení nechte    ve směsi přes noc    a druhý den je vyperte v pračce na 60 stupňů.   Poznámka: Jakýkoli čisticí prostředek, který obsahuje aktivní kyslík, je ideální pro snadné bělení a odstraňování žlutých skvrn. Stejně jako peroxid vodíku, který proniká látkou, odstraňuje skvrny a dodává lesk každému oděvu.

Další starověké léky:

  • jablečný ocet

Dalším účinným a snadno použitelným prostředkem, který vaši nažloutlou soupravu opět změní na bílou, je použití jablečného octa. Stačí    do misky přidat 125 mililitrů jablečného octa na litr vody    . Poté nechte povlečení a ubrusy nasáknout    alespoň 60 minut    . Poté    perte v pračce na střední délku na 60 stupňů    . Nakonec    stačí výsledek nechat zaschnout na slunci    .

  • citrón

Citron vám také může pomoci odstranit nažloutlé skvrny z vašeho vybavení. Jednoduše    nalijte šťávu z 5 nebo 6 citronů do misky s vodou    . Poté nechte povlečení a ubrusy    asi 30 minut nasáknout    . Citron tak na skvrny působí a pak už stačí jen    vyprat v pračce na 40 stupňů    . Pokud však potřebujete odstranit více odolné žluté skvrny    , můžete prostěradla a ubrusy vyvařit ve velmi velkém hrnci s vodou se šťávou z 5 nebo 6 citronů a několika lžícemi soli    . Vše vařte   na středním plameni 20 minut    . Dobrá práce.