Zimní rozmnožování potosu: nejúčinnější metoda. Péče o rostliny je velmi snadná    i v zimě    . Abyste toho dosáhli, stačí znát správnou metodu a podle ní postupovat. Pokud máte zelený palec, na této stránce zjistíte, že    svůj pothos můžete rozmnožit i v tom nejchladnějším období    . No a správnou metodou    můžete pothos množit i během zimních měsíců    a stačí si přečíst návod níže.

Zimní množení Pothos: Postupujte podle níže uvedené metody. Je to efektní a velmi jednoduché.

Většina lidí si myslí, že rostliny nemohou v zimě růst. Pro pothos to vůbec neplatí.   Pothos je jednou z nejoblíbenějších a nejodolnějších pokojových rostlin a   v zimě    se velmi snadno    množí . Abyste dosáhli dokonalého výsledku, stačí vědět, jak na to. Níže najdete vše potřebné. To je možné právě proto, že    pothos má velkou přizpůsobivost    , a proto se dokáže přizpůsobit různým podmínkám prostředí. Tato vlastnost činí tuto rostlinu vhodnou pro množení   i v zimních měsících   . K tomu můžete použít nejúčinnější techniku ​​množení zimního období, tedy    ponoření do vody    . Jedná se o    velmi jednoduchou metodu, která podporuje vývoj nových kořenů a    poskytuje rostlině stabilní prostředí i během nejchladnějších dnů v roce. Kroky, které je třeba dodržet, jsou velmi jednoduché a jsou následující:

  • 1. Výběr větve

Nejprve byste měli    vybrat zdravou větev pothos, která obsahuje alespoň jeden list a zřejmý uzel    . Všimněte si, že uzel by měl být jasně viditelný, protože by tam měly růst nové kořeny.

  • 2. Odřízněte větev

Během tohoto procesu budete muset    použít čisté, ostré nůžky, které    vám umožní ustřihnout větev těsně pod uzlem    . Řez musí být   čistý a přesný    , aby se mohl dokonale zahojit a byl tedy účinný pro vývoj nových kořínků. V tuto chvíli musíme pouze pochopit, jak je možné provádět proces řezání ve vodě.

Proces stagnace vody: jak množit pothos v zimě.

Kroky, které je třeba dodržet a provést, jsou jednoduché a na dosah každého.   Ve skutečnosti první věc, kterou bychom měli udělat,    je vzít odříznutou větev a dát ji do nádoby plné vody. Přitom se ujistěte, že    uzel vypadá zcela ponořený    . Pro kontrolu situace je vhodné použít průhlednou nádobu, jako je váza nebo sklenice. Tímto způsobem můžete snadno ovládat vývoj kořenů. Měli byste se také postarat o výměnu vody. Pro udržení čistého a dobře okysličeného prostředí je samozřejmě    důležitá výměna vody    . Můžete tak zabránit hnilobě nově vzniklých kořenů. Vodu je proto nutné měnit   alespoň každých 7 dní    , ale    postupně, aby se snížilo riziko šoku při řezání    . Nakonec musíme vzít v úvahu polohu a světlo, ve kterém bude vše umístěno. Ve skutečnosti    by během tohoto procesu měla být nádoba umístěna na místo, kde může přijímat nepřímé světlo    . Ochráníte tak větev před příliš intenzivním světlem, které by ji mohlo dlouhodobě poškodit. Když    konečně přijde čas přesadit řízek, je nejlepší tak učinit ve vlhké, dobře odvodněné půdě   . Kromě toho musí být zachovány téměř dokonalé světelné a vlhkostní podmínky. Stačí dodržet tyto základní kroky, abyste mohli svůj pothos množit i během zimního období. Pokud se budete řídit těmito radami, zima už nebude pro váš zelený palec překážkou.