Jak všichni víme, hortenzie mohou mít   mnoho barev    ,    všechny    se od sebe liší. Tyto barvy se obvykle pohybují    od čistě bílé přes růžovou    ,   červenou a modrou    až po    odstíny fialové    .

Co ale určuje jeho barvu? Barva této květiny závisí    pouze na kyselosti půdy    .

Chcete-li vědět, jak změnit barvu svých hortenzií a dosáhnout požadovaného výsledku, pokračujte ve čtení. Okamžitě zjistíte, jak získat svou oblíbenou barvu.

Změna barvy vašich hortenzií: je to snadné, zjistěte jak!

Jak bylo uvedeno výše,    barva hortenzií je určena kyselostí půdy    . Takže   úpravou tohoto faktoru můžete    získat barvu, kterou preferujete.

V zásaditých a zásaditých půdách totiž     bývají květy   růžové    , zatímco v    kyselých bývají   modré a fialové    .

Pokud navíc do půdy přidáte   modřidlo na hortenzie   , produkt dostupný v každém zahradním centru,   můžete své rostlině dodat fantastickou modrou barvu    .

Stejného výsledku, ale mnohem déletrvajícího, lze dosáhnout    okyselením půdy. Vše, co musíte udělat, je přidat    kyselý rašeliník    ,    předem nakrájený lupin    a    chelát železa    do půdy kolem rostliny.        Dosažení této změny bude trvat několik let .

Pokud je však    požadovaná konverze pouze dočasná, lze použít síran hlinitý a železnatý    .    Jelikož se jedná o dočasnou změnu, půda se postupně vrátí ke svému přirozenému pH    a tím se barvy hortenzií vrátí do původního stavu.

Chcete-li však    mít růžové hortenzie, půda musí mít neutrální pH    . Je snadné ji    udržitelně udržovat, stačí   zrýt univerzální zeminu    a časem se barva zbarví do krásné růžové.

Pro získání načervenalé barvy je však    třeba pH ještě zvýšit, proto je nutné použít vápenitou půdu    . K    získání dočasné barvy   stačí nasypat 100 až 150 gramů dřevěného popela na metr čtvereční kořenového povrchu půdy.

Na závěr připomínám, že    hortenzie jsou ideální pro umístění na terasy či zahrady a kvetou od května do října    .

Pro dokonalý výsledek    ji musíte umístit na polostinné místo    a    rostlinu vydatně zalévat    . Samozřejmě je možné    tuto rostlinu také množit pomocí řízků    .

Začněte měnit barvu svých hortenzií. Výsledek bude vypadat jako skutečné kouzlo.

Dobrá práce.