Bordeaux cannelés, jaká tradice! Komu se nikdy nesnívaly sliny s tímto elegantním pečivem s lahodnou chutí rumu, vanilky a slazeného mléka? A především: kdo si je nikdy nechtěl zkusit uvařit sám, aby se daly ještě ten den jíst teplé a druhý den vychlazené? Tento recept na mini canneles vám umožní sníst jen jedno sousto těchto lahodných mini dortíků, takže se nebojte a začněte!

Objevte autentický recept na mini cannelé z Bordeaux, dokonalé a vynikající akvitánské pochoutky k čaji nebo kávě.

Doba přípravy         : 15 minut
Doba vaření                   : 75 minut

Ingredience:

50 cl mléka
1 špetka soli
2 celá vejce 2
žloutky
1/2 vanilkového lusku
1 lžíce rumu
100 g mouky
250 g moučkového cukru
50 g másla (+ 50 g na vymazání formiček)

Příprava:

Mléko, vanilku a máslo přiveďte k varu.

Mezitím smícháme mouku a cukr, přidáme najednou vejce a zalijeme vroucím mlékem.

Jemně mícháme, dokud nevznikne tekuté těsto jako na palačinky, necháme vychladnout a poté přidáme rum. Dejte na hodinu do lednice.

Troubu předehřejte na termostat 8 (240 °C) s plechem, na kterém se budou cannelé péct (pokud používáte silikonovou formu, nastavte troubu na max. 220 °C (termostat 6-7).

Dobře vychlazené těsto nalijte do dobře vymazaných formiček a naplňte je jen do poloviny. Cannelé rychle položte na 12 minut na horký plech na 240 °C (20 minut na 220 °C pomocí silikonové formy), poté snižte termostat na 6 (180 °C) a pokračujte ve vaření 1 hodinu: cannelé musí mají hnědou kůrku a velmi měkký vnitřek.

Ještě horké vyndejte z formy.

poznámky:

Nejchoulostivějším bodem je vaření: nezapomeňte bohatě vymazat formy máslem. V případě potřeby necháme první vrstvu másla ztuhnout v lednici a začneme znovu. Pokud se příliš rychle zabarví, snižte troubu na termostat 5 (150 °C). Aby byl tento recept úspěšný, jsou nezbytné formičky na cannelé. Lze je zakoupit u specializovaných prodejců.