Brazilský je belgický dezert vyrobený z cukrářského krému, šlehačky a karamelizovaných lískových oříšků… Lehký a šťavnatý!

Pravý brazilský dort je belgickou specialitou. Dort na bázi kynutého těsta s vrstvou cukrářského krému, zalitý šlehačkou a posypaný karamelizovanými a rozmixovanými praženými lískovými oříšky (brazilské)

Je to dort, který mají všechny rodiny v Belgii na stole jako dezert.

Takže na recept budete potřebovat:

Stupeň obtížnosti: střední
Příprava: 60 min
Vaření: 30 min
. Odpočinek: 60 minut
. Celkový čas: 2 hodiny 30 minut

Ingredience:

Těsto:

– 250 g mouky (pokud možno speciální pizza)
– 1 vejce
– 120 g vlažné vody (12 cl) – 60 g měkkého másla – 9 g čerstvého droždí
– 30 g medu – 30 g cukru – 1 špetka skořice – 1 špetka soli

Vanilkový pudink:

– 50 cl plnotučného mléka
– 4 žloutky
– 80 g moučkového cukru
– 1 balíček vanilkového cukru
– 40 g kukuřičného škrobu
– 1 vanilkový lusk

Sladká šlehačka:

– 40 cl tekuté plné smetany
– karamelizované kousky lískových oříšků
– 50 g moučkového cukru
– 1 balíček Chantifix

Příprava:

Brioškové těsto:

Droždí smícháme s 50 g vlažné vody a 25 g mouky. Necháme 20 minut kynout. V salátové míse smícháme zbylou mouku (225 g) s cukrem, skořicí, solí a medem. Vytvořte důlek a doprostřed nalijte směs s droždím.

Začněte hníst (ideálně robotem) a postupně přilévejte zbylou vodu (70g). Vmícháme vejce a hněteme, dokud není těsto vláčné a hladké a neodlepuje se od stěn.

Přidejte máslo po částech a znovu zpracujte, dokud není těsto homogenní (a mírně měkké).

Vytvořte kouli a zakryjte salátovou mísu vlhkou utěrkou nebo plastovou fólií. Necháme na teplém místě bez průvanu kynout alespoň hodinu.

Objem těsta se musí zdvojnásobit. Těsto položte na pomoučněnou pracovní plochu a rukama lehce přitlačte, abyste odstranili přebytečný vzduch.

Vytvarujte obdélník silný asi 3 cm, přikryjte vlhkou utěrkou nebo potravinářskou fólií a nechte na teplém místě asi 30 minut kynout. Troubu předehřejte na 180°C.

Těsto rozválíme válečkem na tloušťku 3 mm, vytvoříme kotouč (průměr 25 cm) a vložíme do máslem vymazané formy nebo moučníkového kruhu na plech vyložený pečicím papírem a pečeme 15 až 20 minut na 180.

Vanilkový pudink:

V hrnci na mírném ohni zahřejte mléko s vanilkovým luskem. Mezitím smíchejte vejce a cukr dohromady, aby vznikla stuha (bílky si nechte na pusinky).

Přidejte mouku, aby vznikla velmi hladká směs. Mléko stáhněte z ohně a trochu nalijte na těsto, promíchejte. Poté nalijte všechno mléko a dobře promíchejte.

Poté tuto směs dejte zpět na sporák a za stálého míchání pár minut zahřívejte, abyste získali konzistenci velmi hustého krému.

Šlehačka:

Do hodně studené nádoby (krém dávám i na pár minut do mrazáku). Připravíme si šlehačku a postupně přidáváme cukr a Chantifix. Šlehačku rozetřeme na (studený!) cukrářský krém.

Vše bohatě posypte karamelizovanými lískovými oříšky. A uchovávejte v lednici, aby šlehačka nespadla.