Crème Brûlée je jedním z nejznámějších francouzských dezertů! Je to také jeden z mých oblíbených dezertů. Miluji kombinaci křupavosti tenké, křupavé vrstvy a krémovosti vanilkového krému.

Je to čistý zázrak.

Proto jsem si pro sebe chtěla udělat recept, který bude stejně jednoduchý jako výborný. Vaření sladkých receptů mě moc baví, ale líbí se mi i to, že jejich příprava nezabere moc času. Nabízím vám proto recept na crème brûlée s Thermomixem. Uvidíte, jak je to rychlé a hlavně chutné!

Ingredience pro 6 osob:

500 g plnotučné tekuté smetany
1 vanilkový lusk
4 velká vejce
70 g moučkového cukru
Hnědý cukr

Realizace:

Stupeň obtížnosti: Snadná
Příprava: 10 minut
Vaření: 40 minut
. Odpočinek: 3 hodiny
Celkový čas: 3 hodiny 50 minut

Návod na Crème Brulée:

KROK 1
Příprava vanilkového krému: Polovinu celého krému (tj. s minimálně 30 % tuku) dejte do misky Thermomix. Při dietě je možné nahradit smetanu stejným množstvím mléka.

KROK 2
Vanilkový lusk rozdělte nožem na dvě části, vyškrábněte semínka, která chcete přidat do smetany, a poté přidejte celý lusk. Zahřívejte na 90 °C při rychlosti 1 po dobu 5 minut. Nalijte přípravek do malé salátové misky, aniž byste odstranili vanilkový lusk, který pokračuje v louhování, a dejte stranou.

KROK 3
Smíchejte smetanu: Do mísy přidejte vejce a cukr. Mixujte při rychlosti 3 po dobu 10 sekund. Pokud jste zvolili variantu mléka, přidejte 30 g kukuřičného škrobu a znovu promíchejte. Vložte šlehač a vlijte studenou smetanu.

KROK 4
Mixujte na rychlosti 3 po dobu 10 sekund. Z vanilkové směsi vyjměte lusk a do misky přidejte teplou smetanu. Poté znovu míchejte při rychlosti 3 po dobu 10 sekund. Vyjměte šlehací metlu.

KROK 5
Předvaření smetany: Zahřívejte přípravek na stupni 2 po dobu 20 minut.

KROK 6
Příprava krému: K dispozici jsou 2 možnosti přípravy.

KROK 7
Tradiční pečení v troubě: Předehřejte troubu na 120 °C. Smetanu nalijte do jednotlivých ramek a dejte je na velkou mísu. Do formy přidávejte vodu, dokud nebude pokrývat dno ramekinů asi o 3 milimetry.

KROK 8
Pečte 40 minut. Na konci vaření by se smetana měla třepat, ale ne tekutá. Vyndejte ramekiny z trouby, nechte je vychladnout a poté je dejte alespoň na 3 hodiny do lednice.

KROK 9
Vaření s Varoma: Vyčistěte mísu a nalijte do ní půl litru vody. Formičky vložte do Varomy (bude potřeba několik porcí) a umístěte uzavřené na mísu. Thermomix necháme 20 minut běžet, funkce Varoma, stupeň 2. Před vložením do lednice necháme formičky vychladnout.

Dokončit :

Až budete připraveni k podávání, vyjměte ramekiny. Povrch vydatně posypeme hnědým cukrem a smetany pálíme malou kuchyňskou baterkou, dokud cukr nezíská tuhou konzistenci, kterou lze „rozbít“ lžící. Pokud je to možné, vyhněte se vracení krémů po zkaramelizaci zpět do lednice: karamel při kontaktu s chladem zkapalní a zcela změní svůj vzhled.