Zde je recept na Mille-feuille jako v těstě Thermomix, lahodný dort vyrobený z tenkého a křupavého listového těsta, cukrářského krému, polevy a čokoládového zdobení. Pochoutka pro vaše chuťové buňky je téměř hotová! jednoduchý recept, který můžete připravit pomocí robota Thermomix.

Ingredience: 

Vanilkový pudink: 

750 ml mléka
70 g mouky
3 celá vejce
2 žloutky
2 balíčky vanilkový cukr
60 g moučkového cukru

Listové těsto: 

150 g mraženého másla
150 g mouky
75 g studené vody
1 špetka soli

Glazura: 

200 g moučkového cukru
1 bílek

Výzdoba: 

10 g hořké čokolády
20 g másla

Příprava:

Cukrářský krém:
Do mísy Thermomix přidejte mléko, mouku, celá vejce, žloutky, vanilkový cukr a moučkový cukr a poté naprogramujte 9 minut při 90 °C na stupni 4. Preparát dejte do salátové mísy a zalijte vodou, zakryjte potravinářskou fólií a uložte na chladné místo

Listové těsto:

Předehřejte si troubu na 200°C.
Do mísy Thermomix přidejte máslo nakrájené na kousky, mouku, vodu a sůl a míchejte 15 sekund na stupni 6, poté přepněte na stupeň 4, aby se těsto uvolnilo ze stran.
Na pomoučené pracovní ploše těsto rozválejte po celé délce. Přeložte jej napůl, poté jej otočte o čtvrt otáčky a opakujte stejný postup čtyřikrát s odstupem pěti minut.
Vystřihněte tři stejné obdélníky a každé těsto propíchejte vidličkou.
Pečeme při 200°C 20 minut

Třešnička na dortu:

Do misky Thermomixu dejte cukr a míchejte 10 sekund při rychlosti 10. Pomocí stěrky seškrábněte stěny mísy a poté přidejte sníh z bílků. Mixujte při rychlosti 4 po dobu 1 minuty

Výzdoba: 

Čokoládu s máslem rozpustíme v mikrovlnce

Shromáždění:

Vložte první těsto do mísy. Zakryjte polovinou cukrářského krému, vložte do něj druhé těsto a potřete zbytkem krému. Navrch položíme poslední těsto a zalijeme polevou. Čokoládou nakreslete čáry a špičkou nože nakreslete svislé čáry jednou dolů a jednou nahoru.
Umístěte na chladné místo