Vyrobte si šlehačku úspěšně s Thermomixem. Dám vám tipy, jak si doma úspěšně vyrobit šlehačku s Thermomixem.

Chcete udělat charlottu nebo pohár a vaše šlehačková bomba je beznadějně prázdná. Nepropadejte panice, místo nákupu další vám prozradíme, jak si vyrobit vlastní šlehačku. A jak být úspěšný.

„Smetana Chantilly“ a „šlehačka“ jsou šlehané krémy (začlenění vzduchu šleháním). Šlehačka se vyrábí z tekuté crème fraîche, šlehačky nebo šlehačky s 35% tuku, UHT nebo sterilovaná. Šlehačka se skládá ze 75 % smetany nebo světlé smetany, která může být slazená (maximálně 15 % jejího složení) a obsahuje bakterie mléčného kvašení, přírodní aromata, stabilizátory nebo mléčné bílkoviny. Chantilly cream je druh „šlehačky“ (bez mléčného kvašení), která musí obsahovat alespoň 30 % tuku a musí být alespoň 15 % slazená.

Chcete-li připravit krém Chantilly hodný toho jména, musíte pečlivě vybrat tekutý krém. Pozor: Zapomínáme na lehké nebo nízkotučné smetany a dáváme přednost plnotučným s alespoň 30 % tuku. Vysvětlení je jednoduché: šlehačka nabobtná díky příchozímu vzduchu. Aby se ale ve smetaně zachytil vzduch, musí obsahovat minimum tuku, aby byla přiměřeně stabilní. Pokud použijete příliš světlý krém, hrozí, že krém neztuhne a zůstane beznadějně tekutý.
K výrobě šlehačky používejte vždy tekutou plnou smetanu s 30 až 35 % tuku a nešleháme smetanu nízkotučnou. Pokud máte pouze smetanu, přidejte 20% mléka.
– Pro jistotu můžete ingredience, misku a šlehač dát na chvíli do lednice nebo dokonce mrazáku. Ale velmi dobře kyne i velmi studený krém přímo z lednice!

Recept na  Thermomix TM31  ,  Thermomix TM5  a  Thermomix TM6
Ingredience
– 400 g tekutého crème fraîche 30 % nebo 35 % (velmi studený)
– 45 g cukru
– 1/2 balíčku vanilkového cukru

Příprava
Nádobu Thermomix s metličkou vložte do mrazáku a vložte do ní krabičky crème fraîche.

Nechte působit dobrých 15 minut.

Poté umístěte mísu bez šlehače a přidejte cukr: mixujte při rychlosti 9 po dobu 15 sekund.
Přidejte šlehač a crème fraîche.

Začněte rychlostí 1 a poté pomalu zvyšujte rychlost na rychlost 4 po dobu 1 minuty.

Poté pokračujte 3 minuty rychlostí 4.
Váš krém Chantilly je připraven.