Objevte recept na jahodový dort tiramisu, který jsem dělala tento víkend. Tiramisu dort bez želatiny, snadný a rychlý na přípravu, který potěší malé i velké!!

Toto tiramisu je tuhé i bez želatiny, ale můžete přidat list pro lepší držení! Tentokrát jsem udělala obdélníkový piškot.

Jedním slovem je to lahůdka, ale abyste si to naplno užili, doporučuji před ochutnáním nechat 24 hodin v lednici!

Pro úspěšnou přípravu receptu Jahodový tiramisu dort (bez želatiny) musíte před zahájením receptu pečlivě odměřit a připravit ingredience. Musíte také vzít v úvahu dobu vaření a teplotu. Postupujte proto podle níže popsaných kroků krok za krokem.

Realizace:

Příprava: 40 minut
Vaření: 10 minut

Ingredience:

– 1 obdélníkový piškot o rozměrech 38 cm x 26 (nebo o něco více)
– 500 g jahod
– 6 velkých čerstvých vajec
– 1/2 balíčku vanilkového cukru
– 120 g moučkového cukru
– 2 krabičky mascarpone (500 g)
– 1 lžička vanilkový extrakt

na sirup:

– pár jahod
– 70 g moučkového cukru
– 120 g vody, neslazený kakaový prášek na dochucení

Příprava jahodového tiramisu dortu (bez želatiny)

Nejprve si připravte vláčné piškotové těsto. Piškotové těsto naplňte do obdélníkové piškotové formy o rozměrech 26 x 38 centimetrů, vymažte ji tukem a dno přikryjte listem pečícího papíru. Pečeme na 180° 10 minut

Jakmile je piškot hotový, necháme ho úplně vychladnout a pomocí dobrého nože ho podélně rozpůlíme.

Poté připravte sirup na namočení sušenky:

Cukr a vodu přiveďte několik minut k varu a nechte vychladnout

Mezitím si připravte krém z mascarpone:

Žloutky vyšleháme s cukrem metličkou, přidáme také vanilku a mascarpone, směs rychle mícháme, dokud nevznikne velmi hladká hmota, naopak oddělíme bílky od žloutků

Z bílků se špetkou soli ušlehejte tuhý sníh a bílky á la Maryse opatrně ve 2 až 3 dávkách zapracujte do směsi žloutek, cukr, mascarpone, směs by měla být hodně tuhá.

Poté pokračujte k montáži:

První piškot položte na velký plech, umístěte rám těsta a upravte jej na velikost piškotového dortu. Kolem rámečku položte rhodoidní plát, aby se dal snáze odformovat štětcem a piškot rychle namočte sirupem.

Nesmí být úplně nasáklá, naneste první vrstvu krému a kolem rámečku položte jahody, pak všude jahody a ozdobte 3/4 krému (poslední čtvrtinu si nechte na poslední), dobře uhlaďte stěrkou a položíme na druhý , piškot namočený v sirupu

Dokončit:

Potřeme zbytkem krému a uložíme do druhého dne přes noc do lednice, posypeme neslazeným kakaem tak, aby byl povrch zcela pokrytý

Odstraňte rámeček a ozdobte jahodami! Vzhledem k tomu, že tento dezert vyžaduje alespoň 12 až 24 hodin na vychladnutí, doporučuji ho udělat 2 dny předem. Nakonec je tento dezert lahodný, lehký a jemný!!