Zde je recept na ultra jemný mramorový dort, který potěší vaše mlsné jazýčky. Měkký mramor ideální pro děti, jako svačina, ale také ke konzumaci kdykoli během dne!

Tento koláč je prostě perfektní, vydrží několik dní a zůstane měkký. Sen !

Takže na recept budete potřebovat:

Stupeň obtížnosti: Snadná
Příprava: 20 minut
Vaření: 30 minut

Pro tento recept budete potřebovat následující ingredience:

Ingredience pro 6 osob

– 125 g hořké čokolády
– 125 g mouky
– 125 g másla
– 125 g cukru
– 5 vajec
– 1 balíček vanilkového cukru
– 1 balíček droždí

Příprava:

Troubu předehřejte na 180°C. Ze 4 vajec oddělte bílky od žloutků. Žloutky šlehejte s cukrem, dokud směs nezbělá. (Můžete také přidat 80 nebo 100 g cukru místo 125 g, pokud máte rádi méně sladké úpravy.)

Do směsi přidejte celé vejce, dobře promíchejte a poté přidejte rozpuštěné máslo a prosátou mouku/sáček droždí.

Těsto rozdělte do dvou nádob: Do jedné dejte vanilkový cukr. Jinak přidejte rozpuštěnou čokoládu ve vodní lázni.

Vyšlehejte bílky a poté je přidejte stejným dílem do obou přípravků. Je třeba dávat pozor, aby se bílky nerozbily, aby si přípravek zachoval pěnovou konzistenci.

Dortovou formu vymažeme máslem. Postupně nalijte vrstvu bílého těsta, vrstvu čokoládového těsta, vrstvu bílého těsta, vrstvu čokoládového těsta atd. (Nezáleží na tom, jestli vrstvy nejsou dokonalé a jestli se oba přípravky mísí.)

Dokončit :

Pečte asi 35 minut (více či méně, záleží na troubě a velikosti použitého plechu!). Chcete-li zkontrolovat propečení, vložte špičku nože a vyjměte koláč, jakmile vyjde čistý (je třeba pečlivě sledovat vaření, aby se koláč nevysušil). Nechte vychladnout a užívejte si!