Objevte recept na jablečný crumble s karamelem a šlehačkou, dezert ve sklenicích, který uspokojí každého. je atraktivní a šik. Vaši hosté budou ohromeni nekonečnou dobrotou této přípravy. Skládá se z jednoduchých ingrediencí, ale jejich kombinací vzniká opravdová lahůdka. Zjistěte, jak vyrobit tento úžasný dezert!

Chcete-li úspěšně připravit recept Caramel Apple Crumble se šlehačkou, musíte pečlivě odměřit a připravit ingredience před zahájením receptu. Musíte také vzít v úvahu dobu vaření a teplotu. Postupujte proto podle níže popsaných kroků krok za krokem.

Realizace:

Příprava: 40 minut
Vaření: 25 minut

Ingredience:

Crumble:

– 70 g mouky
– 50 g mandlového prášku
– 100 g hnědého cukru
– 50 g ovesných vloček
– 1 lžička skořice
– 70 g studeného másla nakrájeného na kostičky

Karamel:

– 25 g másla
– 80 ml smetany ke šlehání
– 100 g cukru
– 2 lžíce vody

Šlehačka:

– 375 ml crème fraîche
– 2 lžíce moučkového cukru

Taky:

– 2 jablka
– 1 polévková lžíce másla
– Trochu cukru
– 1 špetka skořice

Příprava na jablečný crumble s karamelem a šlehačkou

Zapněte troubu na 180 stupňů.

Vytvořte streusel smícháním ingrediencí ve velké míse. Vše prohněteme rukama, dokud nevznikne hrudkovitá směs. Zapékací mísu vyložte pečicím papírem a navrch rozprostřete tuto směs. Pečeme čtvrt hodiny do ztuhnutí.

Mezitím si připravte karamel tak, že do hrnce dáte vodu a cukr. Za stálého míchání zkaramelizujeme. Sundejte z plotny, přidejte máslo a vše promíchejte. Přidejte také smetanu a znovu promíchejte. Položte zpět na sporák a za stálého míchání pokračujte ve vaření. Cukr by se měl úplně rozpustit a karamel by měl být hladký. Poté směs přelijte do misky, aby vychladla.

Smetanu vyšleháme s moučkovým cukrem dotuha a nalijeme do sáčku. Jablka oloupeme, zbavíme jádřinců a nakrájíme na malé kostičky. Zlehka orestujeme s máslem, cukrem a skořicí.

Nakonec sestavte verrine, začněte šlehačkou, karamelem, posypem a jablky. Pokračujte, dokud nenaplníte nádoby a zakončíte karamelem. Dejte na několik hodin do lednice. Jablečný crumble s karamelem a šlehačkou je připraven k vychutnání.