Víme, že kombinace meruňky a mandlí je prostě boží! Tento lahodný recept na meruňkovo-mandlový koláč je toho dalším důkazem.

Jako dezert plný chutí a sladkostí pro stylové zakončení jídla nebo jako svačina pro chvíli požitku je tento dort prostě perfektní!

Jednoduchá příprava na okamžik kulinářského štěstí, na který se bude dlouho vzpomínat! Vyzkoušejte tento recept, je skvělý, labužnické řeči!

Realizace:

Úroveň obtížnosti: Snadná
Příprava: 15 minut
Vaření: 35 minut
Celková doba: 50 minut

Pro tento recept budete potřebovat následující ingredience:

SLOŽENÍ: pro 6 osob

– 1 křehké těsto
– 100 g moučkového cukru
– 1 plechovka meruněk v sirupu
– 2 vejce
– 50 g másla
– 1 polévková lžíce. Lžíce mandlového prášku
– 1/2 lžičky. lžička extraktu z hořkých mandlí

PŘÍPRAVA:

Troubu předehřejte na 210 °C (stupeň 7). Meruňkové příušnice scedíme a nakrájíme na proužky. Těsto rozetřeme do dortové formy, propícháme vidličkou a poté rozložíme plátky meruněk na dortový základ.

V hrnci rozehřejte máslo, dokud se nerozpustí, poté rozpuštěné máslo prudce smíchejte s cukrem a několika kapkami hořkých mandlí. Přidejte vejce a mandlový prášek.

Směs nalijte na meruňky. Posypte luštěnými mandlemi. Pečte 35 minut. Tento koláč podávejte studený nebo teplý.

TIPY:

Aby byl vršek vašeho dortu dobře propečený, neváhejte navrch posypat sáček vanilkového cukru. Cukr mandle zkaramelizuje, v ústech jsou lahodné a křupavé. Pokud chcete, můžete křehké těsto nahradit křehčím těstem drobivým nebo křupavějším listovým těstem. Nakonec můžete meruňky posypat několika snítkami rozmarýnu, kombinace těchto dvou chutí je vynikající!