Kremšnite je chorvatský  dezert  , který  vypadá tak trochu jako millefeuille   Tato specialita, která se vyskytuje také ve Slovinsku a Bosně, má svůj původ ve městě Samobor, malém městě nedaleko Záhřebu ve středním Chorvatsku.

Ingredience:
1 domácí listové těsto
70 g pšeničné mouky a trochu na pracovní plochu
3 vejce
500 g mléka
5 g domácího vanilkového cukru
130 g moučkového cukru
1 polévková lžíce. Lžíce rumu
300 g tekuté smetany 35% mg, velmi studená
20 g domácího moučkového cukru

Příprava:
Předehřejte troubu na 200°C (čt 6-7). 2 plechy vyložte pečicím papírem a dejte stranou.

Pomocí válečku rozválejte listové těsto na dva 8-palcové čtverce a položte jeden na každý plech. Těstoviny propícháme vidličkou, vložíme do trouby a pečeme při 200°C 12–18 minut. Vyndejte těsto z trouby a jeden ze čtverců vložte do stejně velkého rámečku na těsto.

Rozbijte vejce. Bílky si rezervujte a žloutky přidejte do mísy. Přidejte mléko, vanilkový cukr, 100 g moučkového cukru, mouku a rum, vařte 8 min/100°C/rychlost 3, nalijte do nádoby a odstavte. Misku důkladně vyčistěte a osušte.

Vložte šlehací metlu. Do mísy přidejte bílky a míchejte 3 minuty/rychlost 3. 30 sekund před koncem času přidejte zbylých 30 g moučkového cukru, aby bílky ztuhly. Vyjměte šlehací metlu. Do ještě horkého cukrářského krému opatrně vmícháme vyšlehané bílky. Krém nalijeme na listové těsto a dáme na 1 hodinu do chladu. Misku vyčistěte, osušte a důkladně prošlehejte.

Vložte šlehací metlu. Nalijte smetanu do mísy a šlehejte 1-3 minuty/rychlostní stupeň 3, dávejte pozor na konzistenci krému.

Vyjměte šlehací metlu. Vychladlý koláč potřeme šlehačkou a navrch opatrně položíme druhý čtverec těsta. Posypte moučkovým cukrem a chlaďte, dokud nebudete připraveni k podávání.