Pokud stále hledáte způsob, jak recyklovat velikonoční vajíčka, získejte všechny své čokoládové zásoby pomocí Three Chocolate Mousse! A přesně to jsem udělal. Výsledkem bude super lahodný dezert se lžičkou, 3 vrstvy čistého a intenzivního potěšení! Vyrobte si tři čokoládové pěny sami a připravte se na nalít lžíci do 3 podobných konzistencí, ale ve 3 zcela odlišných příchutích.

K podávání tří čokoládových pěn můžete použít sklenice nebo jinou vhodnou nádobu, abyste udělali dobrý dojem. Co je lepší než čokoládová pěna? Tři čokoládové pěny! Receptura vhodná pro labužníky se dá použít i k přípravě pěny z čisté bílé, hořké nebo mléčné čokolády!

Příprava: 30min.
Čekací doba: 2h

Ingredience pro 4 osoby:

– 100 g cukrářské mléčné čokolády
– 2 vejce
– 100 g cukrářské hořké čokolády
– 100 g cukrářské bílé čokolády
– 20 cl tekutého crème fraîche

Materiál:

– Bain-Marie
– Elektrický ruční mixér
– Zavařovací sklenice Verrine

Příprava pěny se třemi čokoládami ve verrinech

Ve vodní lázni rozpustíme 100 g hořké čokolády s 10 cl crème fraîche. Rozdělte na dno 8 sklenic. Dejte na 30 minut do lednice. Mezitím si ve vodní lázni rozpustíme bílou čokoládu.

Zbytek velmi studené smetany vyšleháme mixérem do šlehačky a opatrně vmícháme rozpuštěnou bílou čokoládu. Vyjměte sklenice, vytvořte druhou vrstvu a dejte do lednice alespoň na 1 hodinu.

Rozpustíme mléčnou čokoládu, vmícháme 2 žloutky, poté ušleháme tuhý sníh z bílků a opatrně vmícháme. Vyjměte sklenice a vytvořte třetí vrstvu. Dejte do lednice alespoň na 1 hodinu.