Chouquettes, klasický recept milovaný dětmi i dospělými. Recept na křupavé choux pečivo, které můžete také naplnit cukrářským krémem nebo vanilkovou zmrzlinou a navrch pálit horkou čokoládou. Získáte 100% vydařený dezert! Vorwerk Thermomix vám usnadní přípravu vašich chouket, postupujte podle níže uvedených kroků krok za krokem a užívejte si!

Čouketa je malé listové těsto posypané krystalovým cukrem. Skládá se z choux těsta, což jsou malé, duté choux pečivo s cukrem navrchu.

Pečivo Choux má poměrně starověký původ. Italský cukrář (patřil do suity Kateřiny Medicejské) Popelini totiž v 16. století připravoval ze sušeného těsta na ohni velmi oblíbený dezert „poplín“, podobný našemu současnému choux pečivu.
Dlouho nazývané „horké těsto“ toto těsto zdokonalil cukrář Avice a poté jeho učeň Antonin Carème, který se stal zakladatelem francouzské haute cuisine.

Chouquette by byla pařížskou specialitou, ale nic není jisté a o jejím původu je málo informací a literatury. Písma obecně preferují své příbuzné, jako je Croque-en-Bouche, Eclair, Nun a Paris-Brest…

Čoukety Thermomix jsou perfektní na snídani nebo jako svačina a někdy jim podlehneme víc, než bychom měli.