Chcete-li dát svůj byt do pořádku, musíte vynaložit určité úsilí. Nic se neděje samo od sebe. Udržováním pořádku mám na mysli soubor každodenních drobných návyků, které dodávají efekt čistého a uklizeného bytu. Tohle je taková třešnička na dortu. V dnešním článku se s vámi podělím o jednoduché způsoby, které vám pomohou mít každý den v bytě pořádek.

Moje oblíbené způsoby, jak mít v bytě pořádek:

Všechno má své specifické místo
Po návratu domů položte kabelku na komodu a kabát na věšák. Cokoli vezmete, vraťte to na své místo. Ne na konferenční stolek, jídelní stůl nebo kuchyňský dřez.

Mytí nádobí najednou
Tento krok byl pro mě obtížný, protože jsem si myslel, že bude efektivnější naskládat nádobí a vkládat je do myčky ve velkých dávkách. Ukázalo se, že ne. Ihned myji nádobí, aniž bych ve dřezu dělal šikmou věž v Pise.

Udržování pořádku na stole
Věci, které zůstaly na pultech, vytvářejí nedodělky a zdání nepořádku a chaosu.

Čím méně viditelné, tím více pořádku a harmonie
jsou šatní skříňky velmi užitečné a praktické. Nemám ráda otevřené police. Dokonce mám své knihy ve skříňkách.

Čistá kuchyně mi dělá radost
Čistá, uspořádaná pracovní deska, uspořádané skříně, žádné zbytečné vybavení v dohledu. Udržování tohoto stavu mění život.

Dětské hračky v dětském pokoji

Malé děti lze také naučit odkládat hračky a rozvíjet návyk na pořádek. Hračky by neměly být v kuchyni, obývacím pokoji nebo ložnici. Děti jsou zodpovědné za své věci, ne vy. Vytvořte si noční rituál sbírání hraček a jejich odkládání.

Odpadky okamžitě putují do odpadkového koše
Nepotřebné dopisy, staré dokumenty, přečtené časopisy, věci, které nelze opravit, putují do koše, k recyklaci – ihned!

Polovinu suvenýrů si nechávám
Odstranit cetky z polic, zbavit se starých věcí ze skříně. Nic extra. Je lepší mít věcí méně, ale starat se o ně a užívat si pořádku v bytě.

Pokud mi něco zabere méně než 2 minuty, udělám to hned
Skvělé pravidlo, které vše shrnuje. Pověšení mikiny do skříně trvá půl minuty, odnesení prázdného kelímku do kuchyně pár desítek sekund. Malé návyky se promění ve velké výsledky.

Chcete-li dát svůj byt do pořádku, musíte vynaložit určité úsilí. Nic se neděje samo od sebe.-3

Hlavní věcí je vyvinout si zvyk dávat věci na své místo. Pokud každý někde nechá něco, co používal, brzy se nic nenajde a v bytě bude hrozný nepořádek. Vyplatí se přesvědčit všechny členy domácnosti, aby každý den udržovali pořádek.

Ve skutečnosti není tak těžké vrátit šroubovák do krabice s nářadím, místo abyste ho nechali na kuchyňské lince nebo schovali šaty, které jste si vyzkoušeli, do skříně. Dávat špinavé prádlo do praní také nevyžaduje herkulovské úsilí.