Většina z nás věří, že cokoli vložené do lednice vydrží déle čerstvé. Mnoho z nich tam mezitím ztrácí chuť, vadne a dokonce hnije. Zjistěte, které potraviny by se neměly uchovávat v chladničce. Pokud z tohoto seznamu odeberete vše, budete mít v lednici spoustu místa.

Co nelze skladovat v lednici?

Vejce

Všimli jste si, že v supermarketech jsou vejce na regálech a ne ve studených vitrínách? A není na tom nic špatného, ​​není vůbec nutné je skladovat v lednici. Zvláště pokud budou brzy spotřebovány.

Citrony a další exotické ovoce

Melouny, banány, ananas, kiwi a citrony jsou exotické ovoce, které přirozeně miluje vysoké teploty. Lednička jim proto prostě nevyhovuje, prostě ztratí chuť a vůni. Do lednice je raději dejte až poté, co je nakrájíte nebo koupíte hodně přezrálé ovoce.

Mrkev, petržel, celer

Potraviny jako mrkev, petržel a celer v lednici rychle zavadnou nebo dokonce hnijí. Skladujte je nejlépe na suchém a tmavém místě, například ve spíži.

Rajčata

Lednička zbavuje rajčata jejich chuti a šťavnatosti. Nízké teploty vedou k rozkladu cukrů a kyselin, což zhoršuje jejich kvalitu. Nejlépe se jim daří při pokojové teplotě, ale mimo přímé sluneční světlo.

okurky

U okurek by měla být teplota vyšší než 7°C. Pokud je dáte do lednice, rychleji zežloutnou.

Brambor

Mnoho chladniček má zásuvky pro uložení potravin, ale nemělo by tomu tak být. Proč? Chlad způsobuje přeměnu škrobu na cukr, který kazí chuť a barvu brambor. Ideální teplota pro brambory je kolem 10°C a tmavé suché místo. Pokud se tedy bramborami zásobíte předem, spíž nebo sklep vám poslouží.

Většina z nás věří, že cokoli vložené do lednice vydrží déle čerstvé. Mezitím mnoho z nich tam ztrácí chuť, vadne a dokonce hnije.-3

Cibule

Cibule, stejně jako brambory, často končí v pohodlných zásuvkách chladničky. A úplně marně. Co má cibule opravdu ráda, je cirkulace vzduchu, proto ji ze sítě vždy odstraňte. Cibuli se navíc nedaří ve společnosti brambor, což urychluje proces jejich rozkladu.

Česnek

Nízká teplota zhoršuje jeho chuť a blahodárné vlastnosti. Česneku se nejlépe daří na chladném, suchém a tmavém místě. Tam může zůstat až 5 měsíců.

Ostré omáčky na bázi octa

Ocet a omáčky z něj vyrobené by se neměly skladovat v lednici. Pokud je dáte do lednice, mohou zhoustnout a být pikantnější.

Většina z nás věří, že cokoli vložené do lednice vydrží déle čerstvé. Mezitím mnoho z nich tam ztrácí chuť, vadne a dokonce hnije.-4