Plíseň v domácnosti mnoho lidí nepovažuje za závažný problém. Mezitím jedna malá tmavá skvrna rychle zabírá prostor a rozšiřuje se. Houba ničí nejen dřevo, ale i betonové a plastové povlaky na kovu, může způsobit korozi. Proto by se boj proti němu neměl odkládat.

Jak se projevuje plíseň

Plíseň se vyvíjí ze spór, které jsou přítomny ve vzduchu. Když je vlhkost vzduchu nad 60 %, začnou se plísně aktivně množit. Plak se může objevit kdekoli, ale nejčastěji postihuje stropy, stěny a sprchové kouty. Jedním z příznaků je nepříjemný zatuchlý zápach. K tomu ale dochází, když houba pokrývá velkou plochu.

Za prvé, stojí za to si byt prohlédnout. Odstěhujte veškerý nábytek, prohlédněte stěny, parapety a nezapomeňte na koupelnu. Pokud najdete černé nebo nazelenalé skvrny, znamená to, že v domě je plíseň.

Domácí antimykotikum

Příprava protiplísňové směsi je velmi jednoduchá. Potřebujeme pouze tři dostupné ingredience – prostředek na mytí nádobí, peroxid vodíku a esenciální olej z čajovníku. Ten se používá nejen jako ochucovadlo, olej má také dezinfekční vlastnosti.

Postup krok za krokem:

  • Nalijte sklenici vody, 2 polévkové lžíce do plastové misky. lžíce prostředku na mytí nádobí.
  • Přidejte 50 ml peroxidu a 20 kapek tea tree oleje. Vše důkladně promíchejte.
  • Výsledný roztok nalijte do rozprašovače.

Na plesnivá místa naneste čisticí roztok. Po 15 minutách je otřete pěnovou houbičkou. Po tomto jednoduchém postupu plíseň beze stopy zmizí.

Přátelé, pokud vám moje rada byla užitečná, dejte jí prosím palec nahoru. Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖