Čištění kohoutku není tak obtížné, jak se zdá. Je ale důležité pochopit, že mýdlo, vodní kámen a špína nikdy magicky nezmizí. Použitím hadru a saponátu nedosáhnete oslnivého výsledku. Naštěstí máme doma úsporné a efektivnější řešení problému.

Jak odstranit plak z kohoutku

Nejprve musíte pochopit, odkud nevzhledné skvrny pocházejí. Mnoho lidí se domnívá, že na vině je příliš tvrdá voda, ale to není jediný důvod pro vznik plaku. Krásný lesk mizí i neustálým kontaktem s mýdlem a kosmetikou. K obnovení původního vzhledu baterie nestačí pouze vyčistit.

Čištění kohoutku není tak obtížné, jak se zdá. Je ale důležité pochopit, že mýdlo, vodní kámen a špína nikdy magicky nezmizí.

K vyleštění lesklého povrchu potřebujete běžnou voskovou svíčku bez barviv. Měli byste vzít svíčku a potřít s ní mixér. Vosk rychle schne a nezanechává šmouhy. Poté vezměte hadr a zbytky svíčky vetřete do hladkého povrchu. Budete mile překvapeni!

Vosk nejen odstraní vodní kámen, ale vytvoří i ochrannou vrstvu, díky které poteče voda a mýdlové cákance z kohoutku bez zanechání stop.

Alternativní metody

  • Papír na pečení.

Otočte papír tak, aby se vosková strana dotýkala kohoutku. Čistý a suchý povrch důkladně protřete a máte hotovo! Vosková vrstva odpuzuje vodu, protože její hustota je mnohem vyšší než hustota vody.

  • Petrolatum

Přípravek dokonale chrání mixér před nečistotami, postříkáním a skvrnami. Nejprve byste ji měli otřít houbou a poté nanést mast na toaletní papír. Zakryjte kohoutek tenkou vrstvou (papír dokonale odstraní přebytečnou vazelínu).

  • Leštící trio

Nejprve rozdrťte křídu, poté ji smíchejte se zubním práškem a čpavkem. Měla by to být hustá pasta. Výslednou směsí musíte pokrýt kohoutek a otřít měkkou houbou.

Doufám, že tyto jednoduché životní hacky vám pomohou stát se čistým a útulným. Děkujeme za ❤️ a odběr!