Nazelenalý povlak na stěnách a obkladech je častým problémem, který se nejčastěji objevuje v zimě. „Blooming“ musí být řešen okamžitě, zatímco houba ovlivňuje pouze horní vrstvu, aniž by pronikla hluboko do struktury materiálu. Ráda bych doporučila levný a velmi voňavý produkt. S jeho pomocí se můžete nejen účinně zbavit plísní, ale také naplnit místnost příjemnou, lehce nakyslou vůní.

Jak snížit vlhkost v bytě?

Stálá vlhkost podporuje tvorbu plísní, proto je důležité místnosti pravidelně větrat. Otevření okna na 15 minut stačí ke zlepšení kvality vzduchu v interiéru. Větrat je potřeba každý den bez ohledu na počasí.

Ale to není vše! Při vaření nezapomeňte zapnout digestoř. Zabráníte tak usazování vodní páry na kuchyňských plochách. Vlhkost by měla být mezi 40 a 60 procenty.

Smíchejte s vodou a nastříkejte na stěnu

Všichni milujeme čistotu a příjemnou, jemnou vůni v domě. Esenciální olej z čajovníku – dva v jednom! Tento levný produkt má antibakteriální a fungicidní vlastnosti.

Příprava antifungálního roztoku je velmi jednoduchá:

  • Vezměte si malou lahvičku s rozprašovačem.
  • Nalijte do něj lžíci esenciálního oleje a přidejte 100 ml teplé vody. Důkladně promíchejte.

Po ošetření hadříkem prostředkem na mytí nádobí nejprve otřete postižené místo hadříkem z mikrovlákna. Poté nastříkejte připraveným přípravkem. Nechte hodinu působit a poté setřete zbytky plísně vlhkým hadříkem nebo houbou. Po zákroku byt důkladně vyvětrejte. Připraveno!

Tea tree oil stojí penny, ale působí jako profesionální antimykotikum. Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖